Původně měl být hlavní bod Kamencové jezero. Ale nebude. Pondělní zasedání chomutovského zastupitelstva podle všeho převálcuje jin téma Piráti.

S převodem Kamencového jezera pod zoopark totiž asi nikdo velký problém mít nebude. Zato hokej je teď v Chomutově téma číslo jedna. Mělo by město podporovat i seniorský tým? Pokud ano, kolika miliony? A má na to vůbec?

Generální ředitel Pirátů Jaroslav Veverka mladší dal jasně najevo, že pokud město nezvýší podporu pro klub, nebude se v Chomutově hrát extraliga. Požadavek na 33 milionů však zarazil i leckteré skalní fanoušky. V pondělí na to jistě přijde řeč znovu.

Opoziční Nový Sever již totiž avizoval, že představí svůj návrh řešení. Mládeži přidat 2,5 milionu na celkových deset milionů a dalších deset pak dát seniorskému týmu. Navíc chtějí hokejový klub vyjmout z dotační politiky města a financovat ho ze samostatné kapitoly v rozpočtu.

K tomu chce Nový Sever navrhnout, aby město zkusilo s majitelem klubu vyjednat získání takzvané „zlaté akcie". Ta by zaručovala, že prodej extraligové licence do jiného města nebude možný bez souhlasu Chomutova. Celý návrh opozičního hnutí s argumenty si můžete přečíst ZDE.

Zastupitelé Nového Severu podle zjištění Chomutovského deníku nebudou hned v pondělí požadovat schválení milionové podpory. Jen svůj návrh přednesou. Budou však mít velkou podporu v lavicích pro veřejnost.

Hokejoví fanoušci se totiž svolávají na facebooku a chtějí na jednání dorazit v co největším počtu. „Pokud vám záleží na osudu klubu, oblékněte naše barvy a 30. května v 15.00 pojďte na radnici," vyzývají organizátoři z fanklubu Pirátské srdce.

Na zasedání se chystají hlavně kvůli jejich petici, která je na programu jednání. Ta se ale týká stejného tématu, o kterém bude mluvit Nový Sever. Tedy adekvátně podpořit hokejový klub, aby neodešel do jiného města.

Primátor Daniel Černý už návrh Nového Severu viděl. Uznává, že hokej je nejúspěšnější sport ve městě, ale také nejnáročnější. K jeho dotování seniorského hokeje z městského rozpočtu se ale staví skepticky. Nedávno dokonce navrhl, aby se na A tým uspořádala sbírka mezi fanoušky.

Pondělní zasedání začíná v 15 hodin na chomutovské radnici. Petice hokejových fanoušků je hned prvním bodem po úvodních oficialitách.