Primátorovi se to moc nelíbilo, jeho hnutí také ne. Přesto město Chomutov schválilo prodej tří pozemků u několika domů v ulici Na Příkopech. Majitelé si z nich zřejmě udělají místa k parkování.

A to byl právě důvod, proč zastupitelé z hnutí PRO Chomutov pro prodej nehlasovali. „Majitelé budou na ta místa přejíždět přes chodník, po kterém chodí maminky s kočárky. To určitě není správně," kroutí hlavou primátor Daniel Černý. Podle něj kupci ve svých žádostech slibovali, že se budou starat o zeleň.

A není sám, komu se to nelíbí. S kritikou prodeje se na redakci obrátila i čtenářka, která nám zaslala také fotografie z lokality. „Už teď tam skoro všichni parkují, jak ta ulice bude vypadat?" ptá se.

Radní také jednou tento prodej odložili, když chtěli znát další podrobnosti. V zastupitelstvu však byli primátor i jeho kolegové přehlasováni.

Nakonec bylo to samo město, které v minulosti majitele dotčených domů oslovilo. Zmíněné tři pozemky byly totiž poslední, které ještě patřily městu. Zbytek zdejších podnikatelů si pozemky koupil již v letech 2013 a 2014. A ano využívají je nejčastěji pro parkování nebo jako zadní vjezd k domu.

Nakonec i někteří současní kupci měli některé pozemky už dopředu částečně vydlážděné pro předzahrádky nebo parkování. A už na nich i parkovali. Město do kupních smluv zakotvilo jen podmínku zachování alespoň deseti procent zeleně.