Mateřská centra v Chomutově jsou plná. Maminky mají možnost navštěvovat dvě mateřská centra - Kolibříka a dětský klub U Broučka.


Kolibřík má dvě provozovny, jednu menší v ulici Václavská, kde je povinná rezervace. Ta má v současné době naplněnou kapacitu. A druhou větší (v ulici Dřínovská), která je více pro veřejnost.


„I když máme centrum ve Václavské v současné době plné, maminky mohou využít naší druhou provozovnu ve Dřínovské. Tam je pro děti i více atrakcí,“ uvádí vedoucí Kolibříka Petra Bělohlavá. Děti si tam mohou hrát například v bazénu s kuličkami.


Do objektu ve Dřínovské mohou maminky volně docházet každý den od 9 do 17 hodin za patnáct korun na hodinu. Ovšem i tam se může najednou sejít maximálně patnáct maminek.


Maminky, které chtějí navštěvovat dětský klub U Broučka, si v klubu vyzvednou přihlášku, která platí na celý školní rok. V současné době mají ale naplněnou kapacitu.


„Máme sedmnáct maminek v pořadníku. Někdy se na další maminky dostane brzy, jindy čekají trochu déle,“ popisuje Dita Bubiková z klubu U Broučka v Cihlářské ulici. Všichni, kteří v klubu pracují jsou dobrovolníci, lidé z Církve bez hranic.


Maminky dobrovolnice dětem připravují každý den program takzvané „Šáši“. Převléknou se za klauna, například „Šáša Barvínek“ učí děti výtvarnou výchovu, „Šáša Hopsálek“ s nimi cvičí.


Mladé maminky z Chomutova, které chtějí docházet do takového centra a zatím se na ně nedostalo, mohou kromě Kolibříka ve Dřínovské navštěvovat například centrum Jonatán v nedalekém Jirkově. To funguje od února tohoto roku.


V centru nazvaném Jonatán pořádají různé přednášky na témata, která si vyberou právě samy návštěvnice, pro děti je tu připravený také pestrý program.


Zatím mají otevřeno od deseti do dvanácti hodin dopoledne a vstupné je třicet korun.


Návštěvnice tohoto klubu mohou výhodně nakoupit v dětském „bazárku“. Pro děti jsou tam různé oblečky za symbolickou cenu.
Mateřské centrum Jonatán najdete v Jirkově, v ulici Boženy Němcové. Je to objekt bývalé mateřské školky.