Irenka je absolventkou chomutovského gymnázia. Ve vzdělávání pokračovala pět let na plzeňské Západočeské univerzitě, kde se na fakultě aplikovaných věd věnovala matematice. Bohužel, zdravotní potíže jí znemožnily zdárně studia ukončit. V současné době žije v Praze, kde se za podpory svého manžela snaží prorazit v plus size modelingu.

Právě rodinné zázemí Irence velmi pomáhá. „Moje rodina i přátelé mě maximálně podporují. Jsem jim za to vděčná. Můj muž mě naučil mít se ráda takovou, jaká jsem, a soutěž mi pomohla více si věřit. Se svým vzhledem i váhou jsem spokojená a užívám si života,“ svěřila se.

Do soutěže Miss Plus Size Irenku přihlásila její kamarádka. „V časopisu objevila pozvánku na casting. Upřímně jsem moc nevěřila, že bych se mohla dostat až do finále. Řekla jsem si ale, že za zkoušku nic nedám. No, a ono to vyšlo,“ popsala finalistka okolnosti své účasti v soutěži.

Irenku a její soupeřky čeká v sobotním finále volná disciplína, rozhovor, přehlídka a focení na pódiu. Chomutovská rodačka neměla s výběrem volné disciplíny žádný problém. „Vzhledem k tomu, že miluji zpěv, byla má volba jasná už od prvního castingu. Jinak ale nebylo možné cokoli podcenit. Na všechny části soutěže je potřeba jiná příprava: zkoušky s klavíristkou, lekce chůze, příprava na rozhovor. A především spousty a spousty focení. Za možnost pracovat v zahraničí to ale určitě stojí. Preferuji Anglii. Uvidíme, jak to všechno dopadne,“ doplnila.

Vítězka získá kromě titulu Miss i angažmá u renomované zahraniční plus size modelingové agentury. Soutěž organizuje dlouholetá česká modelka a scoutka Katarína Křížová s cílem najít každý rok několik modelek, jež se uplatní na zahraničním trhu. U nás to podle Kateríny zatím možné není. „Zda se časem vybuduje plus size trh i u nás, to je otázka. Pokud se nějaké značky probudí a začnou dovážet více oblečení,“ řekla v rozhovoru pro server protišedi.cz.

Irenka se může spolehnout kromě podpory rodinných příslušníků a přátel také na fanoušky. V současnosti jich má 255 v průměrném věku 30 let, převažují ženy. Komu je Irenka sympatická, může jí také poslat svůj hlas, a to na adrese http://libimseti.cz/missplus-irenka-m. „Největší podporou by pro mě bylo, kdyby fanoušci dorazili v co největším počtu přímo na finále do plzeňského kulturního centra Papírna,“ vyzvala finalistka své příznivce.

Milovnice thajské kuchyně a červeného vína chová rybičku Páju, kterou dostali s manželem jako svatební dar. Z barev má nejraději modrou. A protože „modrá je dobrá“, věříme, že Irenka Chomutov proslaví daleko za hranicemi severních Čech. Držíme palce!