Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) obhájil své prvenství z loňského roku a stal se znovu nejlepším dopravcem roku Ústeckého kraje. Navíc ještě ovládl i jednu z vedlejších kategorií soutěže, v níž cestující hlasovali o nejspolehlivější firmě. Z vítězství v této kategorii se Chomutov radoval už v roce 2010.

Za výsledkem stojí zkušenosti

K vítězství chomutovského dopravce podle ředitele divize linkové dopravy DPCHJ Milana Tomse nejspíš přispěly dlouholeté zkušenosti podniku na trhu veřejné dopravy a v komunikaci se zákazníky. „Získané ocenění podruhé v řadě za sebou je závazkem pro vedení firmy i všechny její zaměstnance. Naši řidiči se proto budou snažit o ještě lepší přístup k cestujícím, maximální dochvilnost a bezpečnost pasažérů," uvedl.

Kromě celkového vítězství uspěl DPCHJ také ve spolehlivosti. „Těší nás pochopitelně i toto ocenění. Snažíme se v maximální možné míře dodržovat jízdní řády. Všechny naše autobusy jsou opatřeny systémem GPS. Víme tak, kde přesně jsou. V případě poruchy můžeme vyslat náhradní, vozů máme dostatek. Díky GPS systému také okamžitě víme, proč se konkrétní spoj zpozdil, a přijímáme taková opatření, aby se situace už příště neopakovala," doplnil Toms.

Anketu Dopravce roku vyhlašuje každoročně Ústecký kraj, letos proběhla již popáté. Jejím cílem je motivovat firmy k dalšímu zkvalitňování autobusové i železniční přepravy v regionu. O vítězi rozhodují sami cestující. Ti hodnotí všechny dopravce, kteří mají uzavřenou smlouvu o zajištění veřejné dopravy s Ústeckým krajem. Letos jich hlasovalo více než dva tisíce dvě stě.

Anketa: Jste spokojeni s DPCHJ? Myslíte si, že je spolehlivý?

Daniela Kňavová, 11 let, Staré Spořice
Já si myslím, že chomutovský dopravní podnik je dobrý. Jezdím s ním pravidelně a je spolehlivý, nic bych neměnila.

Josef Janeček, 65 let, Chomutov
Já moc autobusem nejezdím, ale když už se rozhodnu, tak jede vždy na čas. Jsem spokojený, tedy aspoň v lokalitě kam jezdím, tedy k Severce, na polikliniku a do centra.

Kateřina Procházková, 20 let, Chomutov
S dopravním podnikem nemám žádný problém. Je spolehlivý. Když je v zimě opravdu špatné počasí, může se stát, že má malé zpoždění, to ale všichni chápeme.

Dominik Kouba, 15 let, Chomutov
Autobusy MHD jezdí dobře. Sem tam sice mají zpoždění, ale není to nic dramatického. Jediné co se mi nelíbí jsou ceny, ty jsou ve srovnání s jinými městy vysoké.

Emilie Václavíková 68 let, Chomutov
Autobusy jezdí většinou na čas. Jediné, s čím nejsem úplně spokojená, jsou jízdní řády. Někdy se stane, že jedou dva autobusy během pěti minut a pak dlouho nic. Jinak jsem ale s podnikem spokojená.

Marie Skalická, 45 let, Chomutov
Jsem spokojená s trolejbusy. S autobusy, které jezdí například do Kadaně, už ale ne, ty jsou šílené. Když jede hodně lidí, vyšlou ten nejmenší , co mají. Spolehliví ale jsou, nestalo se mi, že by bus nejel.

Jak dopravní podnik hodnotíte vy? Hlasujte v anketě nebo diskutujte pod článkem!