Koupit si celosezónní vstupenky nebo zaplatit pronájem převlékacích kabinek je nově možné v recepci, která slouží jako vchod do areálu i vjezd do kempu. Nachází se v rohu parkoviště u Aquasvěta vedle Adventure golfu. Dosavadní vchod a vjezd v ulici Tomáše ze Štítného se definitivně uzavřel.

Na novou recepci město vynaložilo 16 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Dalších 29 milionů šlo do parkoviště, vozovky, veřejných prostranství, sítí, objektu nové pokladny, WC a cykloboxů pod Aquasvětem, veřejného osvětlení a sadových úprav včetně dvouleté následné péče.

Peníze. Ilustrační foto
Předstírala, že vybírá na charitu. Žena na Chomutovsku okrádala v domově seniorů

„V této částce jsou zohledněny i vícepráce, které činily z původních ceny necelých deset procent ceny, tedy zhruba 4 miliony,“ podotkla mluvčí magistrátu Zuzana Vavřínová. „Z těchto peněz asi čtvrtinu tvořily náklady spojené se změnou založení objektu recepce kvůli rizikovým geologickým podmínkám, čtvrtinu vícenáklady na veřejné osvětlení, protože se k zakázce přidala také výměna svítidel na celém parkovišti před Aquasvětem, a pak to byly přeložky sítí, které byly v jiných polohách než byl předpoklad,“ doplnila.

Investiční akce byla plně hrazená z městské kasy.

Mohlo by vás zajímat: Chomutov naplní věž interaktivní výstavou. Ukáže průmyslové úspěchy

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová