Dopravní podnik v minulých letech zajišťoval pro kraj dopravu na řadě linek na Chomutovsku i v jiných okresech. V následných výběrových řízeních ale nedokázal svou nabídku obhájit a jeho místa obsadili konkurenti. „Podniku tím vznikne účetní ztráta zhruba sto milionů korun," naznačuje Jaroslav Komínek, nový předseda představenstva.

Co je zásadnější příjmy z linkové dopravy sloužily částečně na pokrytí ztráty při provozu autobusů a trolejbusů po Chomutově a Jirkově. Což ulehčovalo městským pokladnám, ztrátový provoz MHD totiž hradí právě obě města. „Je možné, že teď podnik bude chtít více peněz od akcionářů," přitakává Komínek.

Jak Chomutovský deník zjistil, pro města by to neměl být problém. „My už jsme dávali vyšší částku letos a dokonce nám dopravní podnik osm set tisíc vracel," říká starosta Jirkova Radek Štejnar s tím, že městský rozpočet s tím počítá. „O tom, že odpadnou příjmy z linkové dopravy, se vědělo dlouho, výběrová řízení probíhala hodně v předstihu. Takže i management podniku měl čas reagovat a připravit se na to," dodal.

Stejné je to v Chomutově. „Pro nás to není otázka, jestli budeme platit více nebo méně. MHD je služba pro občany, takže co pro ně objednáme, to zaplatíme," okomentoval to primátor Daniel Černý.

Dopravní podnik je nyní bez generálního ředitele. Jiří Melničuk na začátku května rezignoval, nyní běží výběrové řízení na nového šéfa podniku. Do té doby je nejvyšším představitelem společnosti předseda představenstva, tedy radní Jaroslav Komínek.