Podle zpravodajského webu Seznam Zprávy, který na událost upozornil jako první, se soudkyně přiklonila k názoru znalce, z jehož jehož posudku jednoznačně nevyplynulo, že by odsouzený na svobodě vedl řádný život.

„Podmínky pro podmíněné propuštění nebyly splněny,“ potvrdil mluvčí jabloneckého soudu Jaroslav Kneř. Rozhodnutí není pravomocné, Krnáč proti němu podal stížnost.

Zpracování znaleckého posudku soud zadal, aby mohl zkoumat duševní stav odsouzeného, stav jeho nápravy a perspektivu a motivaci žít řádný život v případě, že by měl být propuštěný. Podkladem pro znalce byly i zprávy o průběhu výkonu trestu, jak zjistil Chomutovský deník.

ZŠ a MŠ Duhová cesta v Chomutově
Přijímačky běží. Víme, z jakých škol Chomutovska je žáci nejlépe zvládají

Krnáč je ve výkonu trestu ve věznici Rýnovice v Libereckém kraji. Vlivného sociálního demokrata zastřelil 18. listopadu 2013 u garáže jeho domu v Chomutově legálně drženou pistolí Glock 17. Vražda se pravděpodobně odehrála tak, že Krnáč nejprve Housku napadl elektrickým paralyzérem, pak mu k břichu přiložil pistoli a vystřelil. Dále ho třikrát střelil z bezprostřední blízkosti zezadu do hlavy.

Přesný průběh činu se ale u soudu nepodařilo prokázat, protože chyběly důkazy. Krnáč se nejdříve k činu přiznal, později ovšem změnil výpověď a prohlásil, že nevraždil. Soud uvěřil první výpovědi.

Jiří C. (25) vychází z budovy Okresního soudu v Chomutově.
Tragická havárie v Klášterci: Za smrt v plamenech chce žalobkyně tři roky

K vraždě byl Krnáč jako bývalý profesionální voják dobře připravený. Sloužil i ve skupině speciálních sil v Prostějově. Jeho motiv se nepodařilo objasnit. Právníci pozůstalých chtěli prošetřit, zda-li se nejednalo o nájemnou vraždu. Soud se nakonec přiklonil k názoru obžaloby, že šlo o předem připravenou vraždu s loupežným motivem.

Roman Houska byl vlivný, majetný a kontroverzní muž. Začínal jako vekslák se známostmi v mafiánském prostředí, časem se ale vypracoval na jednoho z nejvlivnějších severočeských politiků ČSSD. Jeho životní partnerkou byla bývalá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, obviněná v rámci rozsáhlé dotační kauzy ROP Severozápad.

Mohlo by vás zajímat: Vrátí se sv. Ignác i andělé. Kostel v Chomutově získá obrazy jako před sto lety

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová