Děti i dospělé čeká nabitý program, provázený moderátorem. Užijí si soutěže o ceny, na LED obrazovce uvidí sestřih nejlepších momentů ze zápasů NHL, ale hlavně si vyzkoušejí patnáct interaktivních hokejových stanovišť, z nichž některá staví na virtuální realitě. Součástí je radar na měření rychlosti a přesnosti střely i test zdatnosti, kterým NHL hodnotí hráče při vstupním draftu.

„Chceme, aby si lidé fyzicky vyzkoušeli hokejku, takže tam máme tvrdost střely, přesnost, nebo dlouhou střelu,“ nastínil Michal Poletín ze společnosti Perinvest, která produkuje významné sportovní akce. „Naším cílem je přiblížit lidem nejslavnější ligu světa a také jim chceme vrátit pohyb – hlavně dětem. Rádi bychom je přiměli nejen k hokeji, ale celkově ke sportu,“ doplnil.

Kromě takzvaných aktivací se návštěvníci mohou těšit také na zajímavé osobnosti ze světa sportu. Jména zatím pořadatel neprozradil. Na programu ale spolupracují chomutovští Piráti, kteří nedávno oslavili návrat do první ligy.

Brankář Michael Petrásek slaví postup do Chance ligy. Sezonu neměl pro boreliózu dohrát, jenže on se kousnul a ukázal jako bojovník.
Pirátský „adventní kalendář“. Klub fanoušky napíná posilami na novou sezonu

Program je naplánovaný od 9 do 18 hodin na náměstí 1. máje. Čas do 14 hodin bude patřit především školám, kdy má na místo dorazit přes 1200 dětí. Zájem byl ale ještě větší.

„Museli jsme ho zredukovat, protože jsme měli kolem osmnácti stovek zájemců, chtěli jsme ale, aby si to ty děti užily a netvořily se fronty,“ poznamenal náměstek primátora Milan Märc. „Jejich zájem nás velmi příjemně překvapil," dodal.

Odpoledne pak dostane prostor také široká veřejnost. Zábava po celý den bude zdarma.

Unikátní akce, která má přilákat nejen hokejové fanoušky, ale širokou škálu návštěvníků, už navštívila řadu českých měst. Vyráží i do jiných států Evropy.