„Snad to prší štěstí," zadoufal Radek Jirgl, moderátor včerejší akce.

Stadion byl zaplněný, i když ne všichni seděli na svých místech v tribunách. Lístky byly zadarmo, rozdalo se jich přes čtyři tisíce. Kapacita stadionu je přitom 4 800 míst.

Návštěvníci se přišli podívat nejen na stadion, ale především na úvodní fotbalový zápas, který s místním FC Chomutov sehrála slavná Sparta Praha. A v plné síle. Což se projevilo hned v osmé minutě. Stejně jako symbolický první výkop v podání primátora Jana Mareše, směřoval na domácí branku i první gól na novém stadionu. Dal ho sparťan Kweuke.

Fotbalisté Chomutova podlehli Spartě 0:1.

„Celkově mám ze zápasu velmi dobrý dojem," řekl trenér Luboš Urban

Chomutov zažil velký svátek. Místní třetiligoví fotbalisté otevřeli svůj zbrusu nový stadion, na kterém přivítali v premiérovém utkání slavnou Spartu. Tradiční český klub vyhrál nejtěsnějším rozdílem 1:0, gólem pokřtil nablýskaný severočeský stánek Kweuke.

Na lavičce Chomutova si odbyl debut trenér Luboš Urban. Slavnostní okamžik si i přes porážku užil. „Na úvod to byl velice pěkný a kvalitní zápas, ve kterém můj tým podal bojovný a srdnatý výkon. S favorizovanou Spartou, která nastoupila obzvlášť v prvním poločase v hodně silné sestavě, dokázal držet krok. Soupeř měl logicky více ze hry, ale i my jsme mohli v závěru při troše štěstí vyrovnat. Celkově mám ze zápasu velmi dobrý dojem," řekl Urban.

Sparťané nastoupili v kompletním složení a hned od začátku dostali svého hostitele pod tlak, který korunoval už v 9. minutě Kweuke. Hosté byli po celé utkání lepší, ale přidat další branku se jim nepodařilo. Chomutov mohl v samotném závěru vyrovnat, jenže proti byl gólman Vaclík.

„I podle výsledku je jasně vidět, že třetiligový soupeř podal nadstandardní výkon a sehrál s námi poměrně vyrovnanou partii," uznal trenér vítězného týmu z Letné Vítězslav Lavička. „Škoda, že jsme v první půli nevyužili po rychlé brance další gólové příležitosti," dodal.

Chomutov Sparta Praha 0:1 (0:1). Branka: 9. Kweuke.