Po nedávných reorganizacích na trenérském postu došlo v chomutovském fotbalovém klubu k dalším změnám. Do jeho čela přichází jako čestný předseda poslanec, MuDr. Jaroslav Krákora.

Vedení klubu si od této změny slibuje pomoc při stabilizaci ekonomické situace a pomoc při rozvoji práce s mládeží.

Zlepšíme marketing a práci s mládeží

Nově nastupující předseda má o své práci v klubu jasno. „Nabídnutou funkci jsem přijal z mnoha důvodů. Kdybych si myslel, že nebudu nijak platný, nikdy bych to nevzal," vysvětluje s úsměvem Krákora. „Chomutovský fotbal má spoustu skvělých odborníků. Namátkou mohu jmenovat jména jako Holan nebo Záruba, ale je tady i spousta dalších jmen. Já jsem tady proto, abych přispěl svými marketingovými schopnostmi. Je to všechno o penězích. Moji snahou bude finance přivést a začít budovat. A začneme u mládeže," říká stále se usmívající poslanec. (Více se o jeho plánech, vizích a fotbalových pocitech dočtete v pondělním vydání Chomutovského deníku)

Pro náš fotbal je to vzpruha

„Hledali jsme někoho zkušeného, kdo může přinést po finanční a marketingové stránce nový, neotřelý pohled," říká odstoupivší předseda Jiří Záruba, který se ale v chomutovském fotbale i nadále pohybuje. „Panu Krákorovi jsme tuto funkci nabídli a s velkým povděkem kvitujeme, že ji přijal. Myslím, že to bude pro celý chomutovský fotbal velká vzpruha," dodává ještě.

Začíná nová éra fotbalu

Blýská se fotbalu v Chomutově na lepší časy? Podle plánů realizačního týmu ano.

„Dá se říci, že začínáme od nuly. Řekl bych, že stojíme na počátku nové éry chomutovského fotbalu," odhaluje budoucnost prezident klubu Jaroslav Holan. „Použiji asi klišé, ale jednoduchá cesta to nebude. Čeká nás běh na dlouhou trať."