Střelba, vzduch zvířený vrtulníky a na kolejích řítící se vlak. V horách nad Chomutovem se bude v příštích dnech natáčet americké akční drama Extraction 2, česky Vyproštění. Hlavní role v něm patří Chrisi Hemsworthovi, který se proslavil v marvelovské sérii Avengers.

V prvním snímku diváci viděli hlavního hrdinu a neohroženého žoldáka Rake Tylera, když se pustil do nejnebezpečnější mise své kariéry, aby zločineckému bossovi zachránil syna. Tentokrát se se svým týmem pokusí vyrvat ze spárů zabijáků mladou ženu s dětmi. Právě ty nejakčnější scény se budou odehrávat v několika lokalitách chomutovského okresu. Ve filmu budou zobrazovat místa v Arménii a Gruzii.

„Chomutovsko bylo vybráno pro natáčení jedné z hlavních scén, ve které hrdinové filmu unikají před zabijáky,“ uvádí produkční společnost na české straně Stillking Films. „Vlaková trať Chomutov – Vejprty se na dva týdny stane hlavním dějištěm velké vlakové honičky s vrtulníky,“ dodává.

Zdroj: Youtube

Zdroj: YoutTube.com/Netflix Česká republika

Natáčení se bude odehrávat od 23. listopadu do 3. prosince ve čtyřech oblastech: na poli u Nové Vsi, která patří k Hoře sv. Šebestiána, v lese před nádražím Výsluní, v okolí vlakové zastávky Rusová a v podjezdu u zastávky Vejprty Koupaliště.

Film má vynikat autentičností akčních scén, výjimečný bude také škálou použitých vojenských vozidel a rozsáhlým arzenálem. Proto filmaři místním lidem rozeslali letáky, v nichž je upozornili na hluk, řadu omezení a předem připojili omluvu za narušení komfortu. V době natáčení akčních scén budou zmíněná místa nepřístupná, současně by měli lidé počítat se větší mírou aut a s nezvyklým provozem na kolejích.

„Vzhledem k charakteru filmu vás také musíme obeznámit s tím, že v rámci natáčení bude docházet ke střelbě, rychlé jízdě a jiným akčním prvkům,“ upozorňuje lokační oddělení Extraction 2. „Tyto scény budou samozřejmě prováděny profesionály a filmovým způsobem, ale nezastíráme, že může dojít k narušení obvyklého klidu vaší lokality,“ uvádí. S ohledem na děti a domácí mazlíčky budou scény se střelbou omezené na 9.30 až 17 hodin.

Josefínské slavnosti v Terezíně.
Kraj seškrtal Rodinné stříbro, chce výběru top akcí vrátit původní prestiž

Natáčecí místa jsou odlehlá, proto se obce nebojí zásadnějšího narušení. „U nás je v lesním průseku vzdáleném zhruba dva kilometry od domů. Poblíž je jen hájenka s jedním trvale žijícím člověkem a chataři, těm to asi vadit bude,“ míní starosta Výsluní Ladislav Kareš. „Většinu lidí natáčení ale nebude obtěžovat. Jsme rádi, že se tentokrát odehrává mimo střed obce s kostelem, protože kolem toho bývají zmatky. Jednou nám tu parkovalo kolem sto padesáti aut,“ doplnil starosta filmaři vyhledávaného městečka. Výslunští jen budou muset oželet procházky směrem k Přísečnické přehradě a Nové Vsi, kam rádi chodívají venčit psy nebo si zajezdit na kole.

Také ve Vejprtech má střelba znít ze vzdálenějšího bodu. Natáčení tam vnímají jako dobrou reklamu. „Jsme rádi, že se bude odehrávat tady, je to pro nás zviditelnění,“ pochvaluje si místostarosta Vlastimil Volín.

Zřejmě jedinou obcí, která se do natáčení nepřímo zapojí, bude Hora sv. Šebestiána, respektive její dobrovolní hasiči. Zajistí totiž požárně bezpečnostní dozor.

Extraction 2 je pokračováním úspěšného akčního snímku, který se stal jedním z nejsledovanějších titulů streamovací platformy Netflix.