„Severozápad Česka je pestrý kout naší země s krásnou přírodou i zajímavou architekturou a žije tu čím dál více patriotů a patriotek. Jenže Ústecký a Karlovarský kraj jsou stále na nejhorších pozicích v ekonomických a sociálních ukazatelích, což znamená jediné – proměna průmyslových regionů dlouhodobě drhne,“ nastínil senátor Rabas.

„A obávám se, že velkou vinu na tom nesou ministerstva, která snad s výjimkou Pithartovy vlády prozatím neměla srovnávání regionálních rozdílů ve svých skutečných prioritách. To usuzuji i z četných jednání s ministerskými úředníky, třeba v rámci senátního podvýboru pro regiony v transformaci,“ dodal.

Současně je podle senátora Krska problém, že většina návrhů, týkajících se severozápadu Čech, vzniká za uzavřenými dveřmi od úřednických stolů, aniž by byl využitý potenciál místních lidí, kteří mají chuť měnit věci k lepšímu.

„To chceme v rámci našich možností napravit. S Přemyslem Rabasem jsme se jednoznačně shodli, že k dokonalé přípravě potřebujeme podněty od vás, obyvatel našeho úchvatně pestrého kraje,“ vzkázal na stránkách webu echtregion.cz. Patrioti a patriotky tam mohou své podněty šířeji rozepsat ve formuláři.

A čím byl inspirovaný název nového webu? „Všude vysvětlujeme, že severozápad Česka je ve skutečnosti Echtovní region, s jehož rozvojem ovšem musí výrazně pomoci centrální úřady,“ vysvětlil Rabas.

Mohlo by vás zajímat: Proměna křižovatky. Na křížení mezi Chomutovem, Kláštercem a Kadaní už se krouží

Nový kruhový objezd na silnici I/13 na křížení mezi Chomutovem, Kláštercem a Kadaní. | Video: Deník/Hynek Dlouhý