„Chci svoje jméno spojovat jen s těmi nejlepšími, takže k návratu do hokeje mě mohl motivovat pouze jediný klub u nás,“ uvedl Dinda, který dostal více pracovních nabídek. „Sportovní marketing se od mého posledního zápasu v extralize hodně posunul. Ale jen jeden klub v zemi má všechny předpoklady být nejlepší a udávat trendy i mimo mantinely,“ dodal.

Jeho nástup do Sparty potvrdil člen představenstva hokejového klubu Jakub Dlouhý. „Každá změna je zároveň novou výzvou. Podobně jako v hokejovém kádru je důležité, aby jakákoliv změna neznamenala oslabení týmu. Jsem přesvědčen, že David Dinda je díky své obrovské zkušenosti, orientaci v oboru, kreativitě a pracovním úspěchům výbornou alternativou,“ oznámil s tím, že doufá v další posuny značky výše.

Dinda řídil v letech 2005 až 2016 marketing hokejového klubu Piráti Chomutov a stál za úspěšným omlazením značky a kompletní změnou klubové identity, která vznikla ve stejné době jako nová hokejová aréna na Zadních Vinohradech.

David Dinda
Končím, vzkázal David Dinda. Rezignuje na post náměstka primátora Chomutova

Do politiky odešel na plný úvazek v závěru roku 2016 a od té doby působil jako první náměstek primátora. Na starosti měl především oblast rozvoje a investic, vnější vztahy a informační technologie. Do jeho sféry patřil i Zoopark Chomutov a Kamencové jezero.

Tuto éru ukončil vlastním rozhodnutím po sedmi letech. Svou rezignaci oznámil poté, co bylo zahájeno jeho trestní stíhání. Týkat by se mělo jeho působení v zastupitelstvu, policie ale dosud nesdělila, z čeho byl politik obviněný.

„Mohu pouze potvrdit, že se případem zabýváme," uvedl na dotaz Deníku policejní mluvčí Kamil Marek. „Kvůli probíhajícímu vyšetřování a dosud získaným informacím, se z taktického hlediska zatím nebudeme blíže vyjadřovat, aby nebyl ohrožen, nebo zmařen průběh trestního řízení," dodal.

Matěj Drbohlav
Soud rozhodl: politik Drbohlav si objednal žhářský útok na auto náměstka

Sám Dinda s policejními závěry nesouhlasí a jakoukoli vinu odmítá. „Po celou dobu výkonu zastupitelského mandátu jsem vždy jednal ve veřejném zájmu,“ uvedl. Odchod z funkce ale považoval za jediné správné rozhodnutí s ohledem na politickou kulturu. Podrobný komentáře chce k celé věci poskytnout na zasedání zastupitelstva 20. listopadu.

Ve svém původní oznámení o odchodu z funkce náměstka zmínil posledních pět let, kdy žil on i jeho rodina pod vysilujícím tlakem. Souvisely se žhářským útokem na jeho rodinné auto, ve kterém manželský pár mimo jiné převážel své děti. Za tento čin byl odsouzený místní podnikatel a politik Matěj Drbohlav, který je aktuálně krajským předsedou strany PRO (Právo, Respekt, Odbornost).

Ten si měl skutek objednat u svého zaměstnance Petra Jaburka. Soud v srpnu rozhodl o čtyřměsíčním trestu vězení s ročním podmíněným odkladem pro Drbohlava, stíhání Jaburka zastavil, protože je ve vězení kvůli další trestné činnosti. Rozsudek zatím není pravomocný, Drbohlav se proti němu odvolal.

Mohlo by vás zajímat: V nákupním centru v Otvicích otevřeli módní Gate. Víme, co tam bude dalšího

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová