„Nelze u něj shledat naplnění subjektivní stránky trestného činu, tedy toho, že by úmyslně vykonával činnost či jednal tak, aby jinému umožnil či usnadnil spáchání trestného činu,“ ocitoval Dinda usnesení státního zástupce na své facebookové stránce.

Informaci si redakce ověřila. „Proti tomuto usnesení není stížnost přípustná,“ uvedl státní zástupce Jan Svoboda v dokumentu datovaném v uplynulém týdnu.

Trestní stíhání bylo zahájeno na podzim loňského roku. Policie dosud nesdělila důvody, jen potvrdila, že se případem zabývala. Nezměnilo se to ani poté, co žalobce stíhání zastavil. Důvodem může být například to, že by se kauza týkala dalších osob.

„Vzhledem k tomu, že případ je ve fázi přípravného řízení, nebudeme poskytovat žádné bližší informace, aby nebyl ohrožen nebo zmařen průběh trestního řízení,“ uvedl krajský policejní mluvčí Kamil Marek. „Z uvedeného důvodu není možné podávat jakékoliv informace o provedených, prováděných a plánovaných úkonech trestního řízení,“ doplnil.

Zámek Červený Hrádek v Jirkově.
Chlouba Jirkova prokoukne, Červený Hrádek získá novou fasádu. Barva bude okrová

David Dinda měl být obviněn v souvislosti se sedm let starými událostmi, konkrétně při výkonu zastupitelského mandátu. Tehdy byl politickým nováčkem v řadách hnutí Nový Sever bez politických funkcí. Spojovaný byl s tehdy extraligovým hokejovým klubem Piráti Chomutov, který byl zadlužený a žádal od města milionové dotace. Dinda pro klub pracoval na živnostenský list jako marketér.

V reakci na zahájení trestního stíhání složil všechny své politické funkce. Skončil jako první náměstek primátora i jako zastupitel města, a to s odůvodněním, že si to politická kultura a jeho hodnoty žádají. Poté nastoupil jako šéf marketingového týmu hokejového klubu HC Sparta Praha. O návratu do politiky zatím neuvažuje.

Mohlo by vás zajímat: Skvělý svah a sníh, na kterém drží lyže. Mezihoří má pro lyžaře parádní podmínky

Zdroj: Chomutovský deník/ Miroslava Šebestová