„Nejžádanější nové hry byly Smart games, pro náročnější hráče Obleva, Dragomino nebo Slon od vydavatelství Mindok,“ přiblížila knihovnice Helena Moravcová, která se na pořádání festivalu podílela. „Od Piatniku se dětem líbila psí hra Ross the Boss a pak klasika Tik tak bum nebo Cink. Zájem byl také o Aktivity a různé karetní hry, například Word Bits. Líbila se také Výbušná koťátka, Dixit Disney a Dobble od Blackfire,“ vyjmenovala herní trháky.

Festival začal v pátek 15. března a vyvrcholil v neděli 17. března. První den byl rezervovaný pro školy a družiny, o víkendu pak přicházela široká veřejnost – nejen rodiny s dětmi, ale i sami dospělí hráči, kteří si chtěli vyzkoušet náročnější strategické hry.

„Největší nápor přišel v neděli, protože se deskohrátek účastnily také rodiny zapojené do Rodinného zápolení Koza Róza. Bylo jich přes 120,“ nastínila zástupkyně ředitele Chomutovské knihovny Kamila Jonášová. „Za celé tři dny přišlo k tisícovce lidí. Deskohrátky jsou velmi oblíbené a patří k našim nejnavštěvovanějším akcím,“ vyzdvihla.

Zelená je místní částí Málkova. I ji rozděluje rušná silnice I/ 13.
Čtyři pruhy, zčásti jiná trasa: I/ 13 mezi Chomutovem a Kláštercem se změní

Chomutovská knihovna pro akci uvolnila kolem pěti set her. Hry, které na místě prezentovala vydavatelství Mindok, Piatnik a Blackfire, si hráči mohli také koupit.

„Velký zájem byl například o Rummikub od Piatniku, protože ho hráli postavy v seriálu Smysl pro tumor, který šel nedávno v televizi. I takovéto věci zvyšují zájem o některé hry,“ přidala zajímavost Helena Moravcová.

Chomutovská knihovna má ve svém fondu kolem 1800 různých her, které půjčuje domů. Zájemci je mohou v průběhu roku hrát také ve studovně, přičemž nemusí mít ani čtenářskou průkazku.

Deskohrátky knihovna uspořádala už po osmé, oblíbené jsou od samotného začátku.

Mohlo by vás zajímat: Garáže podle architekta. Jirkov dotvoří náměstí vedle oceňovaného domu

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová