Stavební úpravy se dotknou škol v ulici 17. listopadu, na Březenecké a na sídlišti Písečná. Práce začnou v červnu, aby co nejméně zasáhly do výuky.

„Zateplení obvodových stěn, výměna oken za okna s izolačním dvojsklem či trojsklem, zateplení střešní konstrukce a ve dvou pavilonech také zateplení stropu průchodu chodby si v základní a mateřské škole v ulici 17. listopadu vyžádá 31 milionů korun," uvedla mluvčí chomutovského magistrátu Šárka Schönová. Dodala, že 13,6 milionu by měla pokrýt dotace.

Základní školu na sídlišti Písečná čeká zateplení obvodových stěn, střešních konstrukcí i podlahy pod suterénem a výměna oken. „Předpokládané náklady jsou 38 milionů korun, z toho dotace 16,1 milionu," sdělila mluvčí.

Nový vzhled díky zateplené fasádě a plastovým oknům získá také Březenecká škola. Město zde investuje 32 milionů korun, dotace mají práce pro město zlevnit o 12,9 milionu korun. „Děti z této školy si dokonce ve výtvarné soutěži samy navrhly barevné řešení nové fasády. Mohou se těšit na půlkruhové motivy v červené, oranžové a žluté barvě," prozradila projektová manažerka Hana Nováková.

Skoro 1,5 milionu chce Chomutov letos investovat také do herních prvků v zahradách několika zdejších základek. „Město za nová volnočasová hřiště u základních škol v ulicích Březenecká, Na Příkopech a Kadaňská vydá 1,1 milionu korun, dalších potřebných 300 000 přidá z dotačního programu Ústecký kraj," vypočetla Schönová. Děti se podle ní mohou těšit na nové prolézačky, houpačky, lanové minidráhy či trampolínu. Město v současnosti dokončuje projektovou dokumentaci a připravuje výběrové řízení na dodavatele.