Nesehnali jste místo ve školce? Máte pocit, že se po městě nedá jezdit s kočárkem? Mělo by město nabízet startovací byty pro mladé rodiny? Řekněte mu to! Vyplňte dotazník, jehož výsledky chce vedení města zahrnout do koncepce své prorodinné politiky.

Dotazníky by měly být na různých místech na magistrátu, v kině či ve školách. Dostupná je i elektronická verze na webu města (musíte na stránce sjet úplně dolů). „Chceme zjistit, jak jsou rodiny spokojené se životem ve městě. Třeba jestli jim vyhovuje počet jeslí, školek či škol," naznačuje náměstek primátora Martin Klouda. Když prý z dotazníků vyplyne, že ve městě něco citelně chybí, bude se vedení Chomutova snažit to napravit.

Formulář není dlouhý, má devět bodů. První čtyři zkoumají rodinné poměry, v dalších pak můžete oznámkovat či okomentovat, jak dobře či špatně se podle vás magistrát o rodiny v Chomutově stará (viz grafický prvek dole).

Dotazníky budou veřejnosti k dispozici do 22. ledna, pak je chce vedení města vyhodnocovat.

Ilustrační fotoNa co se město v dotazníku ptá?Otázky 1. 4. zkoumají rodinné poměry dotazovaného. Věk, vzdělání, zaměstnanecký poměr a počet dětí v rodině.
Otázka 5. je nejdelší, zhodnotit (oznámkovat) tu můžete dostupnost jeslí, školek, škol, družin či mateřských center. A poté také (ne)spokojenost třeba s pracovními příležitostmi, bezpečností ve městě, bezbariérovostí úřadů, MHD, akcemi pro rodiny a podobně.
Otázky 6. až 8. jsou zaměřené obecněji. Odpovědět máte na to, odkud čerpáte informace o službách pro rodiny či jak jste spokojeni s podporou rodin ze strany města.
Poslední bod pak není otázka, ale prostor pro komentáře či případné návrhy na zlepšení situace rodin v Chomutově.

V elektronické podobě najdete dotazník ZDE