Zavolají vám, že jste vyhráli zájezd, pozvou vás na předání a pak se vše promění v prodejní masáž, kde vám nutí masážní křesla nebo biolampy za desítky tisíc. Podobná akce se podle všeho měla uskutečnit také v Chomutově,  město se jí však snaží zabránit.

Zmíněná firma obvolávala Chomutováky s tím, že vyhráli bezplatný zájezd do Itálie a zvala je v několika vlnách od pondělí do Kulisárny. Co by je tam čekalo? To dává tušit nejen podezřelý způsob nabídky a název akce,  ale také druhý bod programu v pozvánce: „Představení našich štědrých sponzorů a produktů z katalogu 2012/2013."

Chomutovský deník na akci upozornil sociální složky města včetně náměstka primátora pro sociální oblast Martina Kloudy. Obětí podobných akcí totiž nejčastěji bývají důvěřiví senioři.

Klouda pak mimo jiné kontaktoval provozovatele Kulisárny Romana Šujana. A s ním dohodl, že podezřelé firmě nájem vypoví. „Po dohodě s provozovatelem se prodejní akce zmíněné společnosti nebude realizovat, prostor nebude poskytnut," prozradil Chomutovskému deníku. „Chceme ochránit seniory a sociálně slabé, aby nenaletěli na nějaké podezřelé akce."

Redakce se snažila Romana Šujana kontaktovat také, do zahraničí se mu ale nedovolala.

První skupina Chomutováků byla pozvaná v pondělí 24. června na devátou hodinu. Není jisté, zda je firma obvolala se zrušením akce nebo se ji bude snažit přesunout do jiných prostor. Redakce se ale bude situaci věnovat, své zaměstnance plánoval na místo poslat také sociální odbor a Městský ústav sociálních služeb. Další informace přineseme v úterním vydání.

Chomutovský deník se o akci dozvěděl v pátek od jednoho z pozvaných, kterému se celý projekt zdál podezřelý. Oprávněně – o jedné takové neseriózní akci nedávno točila reportáž TV NOVA a podoba s tou chomutovskou je více než evidentní. Odpovídá způsob (volání, slíbení výhry, pozvánka), název firmy (RTS Schwitzerland x RTS Travel International) i název akce (Special Event 2013).