Poslední dubnový víkend je na Chomutovsku věnován velkým akcím. Centrum Chomutova bude patřit po oba dva dny Chomutovským slavnostem 2013, jirkovská Kludského vila a její zahrada ožije nabitým programem v neděli. Chybět ale nebudou ani menší akce.

Chomutov oslaví hned dvě výročí

Malí i velcí Chomutované a návštěvníci města se po oba víkendové dny mohou těšit na osvěžující zábavu se spoustou dobrot. Centrum města a především městský park totiž bude patřit Chomutovským slavnostem 2013. „Každý den z víkendu bude výletem do jiného období historie. V sobotu se vydáme o sto let zpátky, kdy se v Chomutově konala zemská výstava. Neděle pak bude krokem o dalších sto let a vzpomeneme setkání tří panovníků protinapoleonské koalice," zve primátor města Jan Mareš. Podrobný program slavností i s mapkou najdete ve článku ZDE.

Jirkov se připojí ke Dni Země

Obyvatelé Jirkova se o víkendu připojí ke Dni Země. Na neděli je totiž připravena velká akce v Kludského zahradě s názvem „Akce Z". Přesně v deset hodin tam začnou dobrovolníci osazovat uměle vytvořený pahorek okrasnými a jinými keři. Pahorek je součástí netradičního přírodního hřiště, které vzniklo během loňského letního mezinárodního workcampu a nadále se rozšiřuje.

Během nedělního dopoledne je navíc v zahradě připraven i první letošní bleší trh. Malé návštěvníky pak ve 14:00 hodin jistě zláká divadelní představení O hloupém Honzovi. Jak to s ním dopadne, se dozvědí všechny děti zadarmo.

Dětská burza ve Spořicích

Stejné burzy probíhaly i v loňském roce a byl o ně velký zájem. Na snímku z loňské prodejní akce v Domečku je malá Lucka, která se probírala nabízenými hračkami.Dětské oblečení, boty, kola, koloběžky, brusle, kočárky či autosedačky. Ve Spořicích můžete koupit či prodat dětské věci z druhé ruky. Pokud chcete něco prodat, můžete věci přinést dnes od 16 do 19 hodin do místní sokolovny. Spolu s nimi je nutné přinést také podepsaný  seznam prodávaných věcí a jejich ocenění. 

Kdo chce spíše nakupovat, může se přijít podívat do sokolovny v sobotu. Burza tu bude probíhat od 9 do 17 hodin. Více informací na čísleech 736 695 667 či 737 236 562.

Děti si užijí pohádkové promítání

Zábavu pro nejmenší připravilo na sobotní odpoledne také chomutovské kino Svět. Od 14 hodin se tam rozběhne pásmo pohádek. Chybět nebude mnoha generacemi oblíbený krteček a řada dalších pohádkových postaviček.

V Málkově se budou točit kolečka

Malí milovníci kol a koleček se mohou v sobotu v 10 hodin vypravit do Málkova. Přímo před sportovní halou totiž proběhnou závody na kolečkách. Startovné stojí jen padesát korun a závodit se může na čemkoli, co má kolečka.

Mnoho akcí nabídne Comutovsko také v polovině příštího týdne, kdy je státní svátek. Informace o nich přinese Chomutovský deník ve svém pondělním vydání.