Právě na začátku května se totiž otevřel pracovní trh a s ním možnost pracovat v Německu. Pro lidi z Chomutovska je to nejjednodušší možnost, jak přijít k zajímavé práci v zahraničí. Do německých měst je to podobně daleko jako do Prahy.

Prezentaci povede Michael Schroeter, česky mluvící EURES poradce z Agentur für Arbeit Annaberg-Buchholz, který bude připraven po jejím ukončení také odpovídat na dotazy přítomných. Proběhne ve školícím sále v Cihlářské ulici, a to v pondělí 30. května v 15 hodin.

Že je práce v zahraniční opravdu lákavým tématem, dokazují i statistiky sítě EURES (Evropské služby zaměstnanosti). Zatímco před 1. květnem hlásily kontaktní osoby v průměru 125 dotazů měsíčně, v květnu jich už vyřizují desítky týdně. Především v příhraničních okresech, jako je právě Chomutovsko. Lidé se podle nich nejvíce zajímají o to, jak práci v zahraničí najít, jaké doklady musí vyřídit, jak je to se zdravotním pojištěním při práci v zahraničí.

EURES poradci jsou vyškolení specialisté, kteří jsou schopni zájemcům sdělit zájemci o práci v zahraničí, případně jim je zajistit u svých kolegů v ostatních státech.