Máte rádi adrenalin? Rádi zkoušíte a poznáváte nové? Tak právě pro vás připravilo na tento víkend občanské sdružení „Komakite" zajímavou akci. V sobotu a neděli se díky ní budete moct od desíti dopoledne až do čtyř odpoledne prohánět po pláních v Bernově- Zákoutí, které se nachází zhruba patnáct kilometrů od Chomutova, a to na zajímavých vozítkách, taženi drakem. V blízkosti lyžařského vleku Tj Mezihoří se totiž koná „Komakite testday".

S drakem na vlastní kůži

„Akce je pojmenovaná jako testday proto, že chceme pozvat širší veřejnost k tomuto netradičnímu a stále populárnějšímu extrémnímu sportu- kittingu," vysvětluje člen Komakite Jan Mandát. Právě proto si budou moct návštěvníci po celý víkend prohlédnout a hlavně vyzkoušet draky (anglicky kite) různých velikostí a všech předních světových výrobců. K předvedení a vyzkoušení budou k dispozici mountainboardy, nový fenomén longboard (dlouhý skateboard) a mnohé další.

Přijet mohou i ti, kteří o kitelandingu ani neslyšeli. „Samozřejmě počítáme i s tím, že na akci přijedou i úplní začátečníci a zvědavci, co o sportu nic neví. Pro tyto lidi máme připravené instruktory, kteří budou k dispozici poskytnout návštěvníkovi základní kurz kitingu," informuje Mandát.

Zahájení lázeňské sezóny 2012

Rok se s rokem sešel a Klášterec nad Ohří v sobotu zahájí další lázeňskou sezonu Lázní Evženie. Hlavní program, kde se představí místní umělci, bude probíhat u dřevěné kolonády. Těšit se můžete na divadelní představení o objevení pramene Evženie či svěcení minerálních pramenů. Chybět ale nebude ani tržiště a atrakce pro děti.

Program Zahájení lázeňské sezóny 2012
13.00 - 13.50 Cantabile Strings
14.00 -  14.45 Divadlo VeTři Balónková show
15.00 - 15.45 Hudebně taneční projekt ZUŠ
16.00 - 16.55 Soubor Klas „Objevení pramene Evženie"
16.55 - 17.10 Proslovy a svěcení minerálních pramenů
17.20 - 18.00 Pettini soubory ZUŠ
18.10 - 18.50 Na plech - folkcountry formace
19.00 - 19.10 TO ZUŠ Klášterec nad Ohří S-PRAY-LAY
19.15 - 20.30 Hudební skupina Viliama Béreše

Jirkov prožije sobotu naplno

Tuto sobotu se Jirkované ve svém městě zaručeně nudit nebudou. Připraveno je hned několik akcí. Nejzajímavější z nich je Kludského zahrada. Právě tam čeká na všechny návštěvníky od desíti hodin dopoledne do osmi večer den plný divadla a hudby.

Podrobný program Kludského zahrady
Známý český herec, písničkář a také skladatel Jiří Schmitzer vystoupil v novoborském divadle. Jeho jednoduché texty, v nichž nechybí pořádná dávka humoru, pobavily všechny příznivce netradiční zábavy.10:00 Bajaja - Komedianti na káře (divadlo pro děti)
Dvojice kejklířů a komediantů, kteří se svou károu naloženou loutkami i kejklováním objíždí štace u nás i dále za hranicemi. Žonglují, hrají pohádky i poučná představení.
11:30 Kdo s koho - Komedianti na káře (divadlo pro děti)
13:00 Primitiv akustik(chomutovský rock)
15:00 Jiří Schmitzer

Herec, skladatel, písničkář a člen souboru Studia Ypsilon vystoupí se svými převážně humornými písničkami
16:30 Princ Nebojsa - Komedianti na káře (divadlo pro děti)
17:30 Uraggan Andrewraggae
19:00 Stand´artní kabaret Vosto5 (divadelní improvizace pro dospělé diváky)

Divadlo VOSTO5 se programově věnuje autorskému divadlu. Své náměty čerpá především z domácího prostředí. Schopnost uchopit omšelý motiv, téma, situaci či atmosféru, které dřímají v povědomí naší společnosti a zasadit je do souvislostí dneška a upozornit tak na jejich jedinečnost je metodou Divadlu Vosto5 vlastní. Divadlo Vosto5 nabízí divákům pohled na naši společnost očima generace, která dětství a ranou část puberty strávila ještě před Listopadem, ale do života se pustila až po něm.
20:00 V3SKA

Osmičlenná hudební skupina, která pochází ze Stoda u Plzně, vznikla v roce 2002 a hraje převážně styl SKA doplněný prvky reggae a punku. V roce 2007 kapela vydala své první album „Už bylo načase" a v listopadu 2010 v pořadí druhé CD s názvem „CIRKUS V3SKA". Svojí hudbou chce v prvé řadě bavit, a proto jsou její koncerty nabity energií a mají bezprostřední atmosféru.

Ti, kteří si z nabitého programu nevyberou, nebo by toho naopak rádi stihli více mohou prožít také Folklorní den v Jirkově. Těšit se můžete na muziku a písničky z jižní Moravy, dětské lidové hry, ale i vážnou hudbu v netradičním pojetí. Chybět ale nebudou ani ukázky tradičního zejména moravského pečení a dalších ukázky lidových dovedností s možností vše si vyzkoušet. Stačí jen mezi 10 a 15 hodinou navštívit atrium jirkovské galerie.

Další již tradiční jirkovskou akcí, která proběhne na u Zámku Červený hrádek je Setkání obyvatel zaniklých obcí. Zavzpomínat na minulost můžete přijít mezi 14 a 17 hodinou. K dobré náladě přispěje Divadlo M z Duchcova a Malá muzika pana Vávry.

Na zámek Červený hrádek jistě přiláká další návštěvníky také místní sbor Ventilky, který má na 15 hodinu připraven svůj tradiční koncert v rytířském sále.

Lidé, kteří sledují módní trendy pak jistě potěší Módní přehlídka. Společná módní show dětí a mládeže, která se koná v rámci 10 let partnerství mezi městem Jirkov a Brand Erbisdorf proběhne již v 17 hodin v Kulturním domě v Jirkově.

Na stejném místě bude od 8 do 12 hodin probíhat setkání sběratelů pivovarských suvenýrů.

Vejprty lákají na Staročeské Máje

Také v horských Vejprtech bude v sobotu veselo. Připraveny jsou totiž Staročeské Máje. V 19 hodin na náměstí T.G.M. zatančí májovníci v krojích Staročeskou besedu. Poté už bude na všechny čekat pravá májová veselice.