V radě už nejsou třeba chomutovští podnikatelé spojovaní s Alexandrem Novákem Zdeněk Fojtík a Vladimír Čermák. Na druhou stranu místopředsedkyní se stala Ivana Řápková, která stála v čele města, když ODS politické body ztratila.

Petr Latinák, nový předseda chomutovské ODS.Očistit jméno ODS si dal za cíl hlavně nový předseda Petr Latinák. „ODS se musí vrátit k původním konzervativním kořenům a věřím, že jí to znovu může pomoci k důvěře našich spoluobčanů. V tom bych rád pomohl," uvedl šestačtyřicetiletý geodet, který několik let působil v oblastní a místní radě ODS. Několikrát v Chomutově kandidoval do městského zastupitelstva, spíše ale ve středu kandidátní listiny. V roce 2006, kdy ODS získala čtrnáct zastupitelů, byl patnáctý, první „pod čarou".

V čele občanských demokratů v Chomutově nahradil náměstka primátora Jana Řeháka. Ten už svůj post ani neobhajoval. „Byl jsem velkým kritikem vládnutí Nečasovy vlády. Dnes cítím, že ODS již nic nepřináším, spíše ubližuji," svěřil se Chomutovskému deníku.

Na postu místopředsedy nahradila Jindřicha Stádníka, který zůstává členem rady, exprimátorka a bývalá poslankyně Ivana Řápková. I ona podle svých slov doufá, že ODS bude mít znovu dobré jméno. „Naši zastupitelé a členové rady dokázali spoustu věcí a v Chomutově je to vidět," dodává. Tento týden byla také zvolena do čela oblastní (okresní) rady ODS.

Místní rada trochu zeštíhlela, má o dva členy méně. Už v ní navíc nesedí Zdeněk Fojtík a Vladimír Čermák, kteří jsou spojovaní s Alexandrem Novákem. Druhý jmenovaný s ním má stále minimálně dvě firmy. Kromě Jindřicha Stádníka byli do rady zvoleni Martin Ťupa, Petr Kábrt a Jindřich Petráček.

Místní sněm členů ODS všechny zvolil v řádných volbách, staré radě končilo dvouleté volební období.

Získat zpět důvěru lidí bude ale hodně těžké, což přiznal i nový předseda Latinák (Chomutovský deník s ním do sobotního vydání chystá velký rozhovor). Stačí podívat na výsledky komunálních voleb. V roce 2006 je ODS v Chomutově jasně vyhrála, když získala přes 34 procent hlasů a čtrnáct mandátů v zastupitelstvu. O čtyři roky později? Jen něco přes 15 procent a pouhých šest křesel. Další komunální volby se konají za necelý rok.