Krátce po sedmnácté hodině se běžci vydali na trať směrem do Olejomlýnského parku okolo rybníka Hřebíkárna a zpět do centra ke kostelu. Těm nejlepším trvala cesta zhruba dvacet minut. „Kdybych to měl běžet ještě jednou, tak bych to asi nedal," přiznal se po doběhnutí na náměstí Milan Dzuriak. Dlužno dodat, že se sice u kostela neobjevil jako první, ale určitě byl v cíli mezi prvními deseti. O čas a pořadí však tady vůbec nešlo. Když se vydýchal, tak se ujal slova šéf jirkovské kultury Bedřich Fryč a po chvíli pozval Milana Dzuriaka na pódium. Společně pak přivítali zaplněné náměstí.

Další akce

Milan všechny pozval na další akci, sobotní cyklojízdu a objasnil své další plány. Vydá se 15. srpna pěšky ze Sněžky domů do Jirkova. „Půjdu jen s batohem a stanem na zádech. Čeká mě 220 kilometrů a už se moc těším. Nejdůležitější body trasy jsou pro mě tři české hory, a to Sněžka, Říp a Milešovka," prozradil Milan. Všechny chce během cesty vyšlápnout. Věří, že se i letos povede nasbírat dost peněz na to, aby se nevidomá Terezka Lukšíková dočkala speciální tiskárny pro cvičení braillova písma, mobilního telefonu pro nevidomé a mohla absolvovat hypoterapeutickou jízdu na koni. Pak ohlásil kapelu Barbucha, která rozjela koncertní část.

Koncert

Jako druhá zahrála kapela Abdera, pak Anacreon a večer zakončila australská hvězda, kytarista Gwyn Ashton. Na pódiu vybalil svých osm kytar, přitáhl velký buben, nasadil držák na harmoniku, řádně otestoval dva mikrofony a rozjel svůj rockový nářez. Měnil elektrické kytary za akustické, když nezpíval, tak foukal na harmoniku a pravou nohou ovládal do rytmu velký buben. Ruce mu klouzaly po strunách a ještě si u toho stíhal pravou rukou stírat ručníkem pot z čela. Byl to fakt dost hustej nářez. Těch zhruba dvě stě lidí co se přišlo podívat bylo jak u vytržení. 

Sklepy a věž

Během celého odpoledne mohli lidé přispívat do sbírky také návštěvou sklepů, kde si divadlo Nahoď připravilo pohádkovou cestu. Deset herců divadla si obléklo různé pohádkové kostýmy. Byl tu starý dobrý známý pan Tau, Harry Potter, Alex z Madagaskaru a řada dalších. Další možností jak přispět byl výstup na městskou věž, kde na ty fyzicky zdatné čekal atlet Jiří Mužík. "Jsem fakt hodně spokojený, nevím jak je to možné, ale na charitu v Jirkově lidé slyší," pochvaloval si během koncertu australské hvězdy Bedřich Fryč.

37 600

Hned v sobotu ráno se začalo s počítáním peněz, které první akce Cesty proti bolesti II. vynesla. Lidé byli opravdu štědří, podařilo se vybrat 27 600 korun. "K tomu musíme ještě připočítat 10 000 od České podnikatelské pojišťovny," řekl šéf jirkovské kultury Bedřich Fryč. Další peníze budou ještě po ropečetění kasičky, která se otevře až na konci léta a nějaké peníze ještě zbyly z Jirkovského adventu. "Myslím, že už těď můžeme říct, že se nám všechna přání podaří splnit," radostně konstatoval Fryč.