Prvním cílem akce, která se rozjela v září loňského roku, bylo vybrat 106 tisíc korun. „To se již povedlo," pochvaluje si Bedřich Fryč, koordinátor kampaně Jirkov jede o 106. Na jednom ze dvou účtů je v tuto chvíli přes dvě stě tisíc korun, na druhém je pak částka přesahující šedesát tisíc korun.

Naplnit by se mohl také druhý cíl, kterým je předání klíčů od vozu již na plesu města, který se koná v únoru.

Největší část peněz se vybrala díky adventním trhům. Nejprve třímetrovou vánočku a pak sto porcí gulášovky prodávali Jirkovanům herci Nela Boudová a Václav Glazar či místostarostka Dana Jurštaková. Během dvou dní přispěli návštěvníci adventu svými nákupy celkovou částkou 82 149 korun.

Charitativní jirkovský advent se konal již šestým rokem. Poprvé byl výtěžek necelých 29 tisíc, loni už byl 70 800 korun. Letos se tak Jirkované opět překonali. „Vzhledem k částce, která je rok od roku vyšší, je vidět, že solidarita v Jirkově funguje," okomentoval předvánoční aktivitu Bedřich Fryč.

Adventními trhy sbírka ale neskončila. V prosinci ještě proběhl Benefiční koncert ZUŠ, Živý betlém či Vánoční koncert orchestru Red Dwarf band.

Díky vybraným penězům mohou organizátoři sbírky již nyní oslovit prodejce vozů a začít vybírat ten nejvhodnější vůz.