Česká televize se chystá v Chomutově otevřít zpravodajskou redakci. Podle tiskové mluvčí Michaely Fričové by se mělo jednat o dvoučlenný štáb ve složení kameraman a zpravodaj.

„Jedním z hlavních důvodů pro rozšíření zpravodajské redakce o region Chomutova byl specifický podlouhlý tvar Ústeckého kraje," vysvětlila Fričová. „Díky zřízení redakce v Chomutově dokážeme lépe pokrývat dění v celém kraji v rámci takzvaných dojezdových vzdáleností," doplnila. Nejbližší redakce, které dosud zásobovaly Českou televizi zprávami, jsou v Ústí nad Labem a v Karlových Varech. Dalším důvodem pro vybudování redakce v Chomutově je prý také to, že jde o zpravodajsky zajímavý region.

V tuto chvíli probíhají přípravné technické práce v souvislosti s tvorbou zázemí redakce. „Zároveň také vytipováváme personální obsazení redakce," podotkla tisková mluvčí. V průběhu léta by měla být tato přípravná fáze dokončena tak, aby se co nejdříve začalo s ostrým provozem. Ideálně by mohl začít v září. Vše je ale závislé rychlosti na tom, jak rychle bude vytvořeno zázemí, což je proces, který nelze uspěchat.

Chomutovská redakce bude, coby součást zpravodajského týmu České televize, přispívat podle potřeby do všech relací ČT s důrazem na Události v regionech a Události.