Pojďte si s námi zpříjemnit adventní čas a společně si zazpívat koledy na chomutovském náměstí 1. máje. Při celorepublikovém projektu Česko zpívá koledy se 13. prosince v 18 hodin rozezní náměstí, kostely a další místa České republiky. Koná se už posedmé.

Česko zpívá koledyZazpíváme si pět nejznámějších koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši a Štěstí, zdraví, pokoj svatý. Poslední dvě jmenované si v hlasování vybrala sama veřejnost. Zazní také dvě vánoční písně Rolničky, rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Pojďte s námi zpívat

Zapojit se a zazpívat si je ve stejný čas spolu s námi mohou mateřinky, školy, domovy důchodců, mateřská centra a mnozí další. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách denik.cz/cesko-zpiva-koledy, kde pak „rozsvítíme“ hvězdu na mapě České republiky.

První zapsanou je Základní škola Březenecká Chomutov, kde budou žáčci zpívat před budovou.

Zpěváci ze všech míst by se neměli při zpívání zapomenout vyfotit a foto zaslat na mail chomutovsky@denik.cz. Z došlých fotografií totiž vytvoříme celou stranu v tištěném vydání, kde se jistě mnozí najdou.

Česko zpívá koledy. Přidejte se k nám!

Tak jste zpívali koledy na Chomutovsku loni: