Školáci z devíti tříd se s učiteli sejdou na nádvoří školy, kde budou mít vlastní aparaturu. Kromě toho, že si společně zazpívají, bude k vidění živý betlém v podání prvňáčků a v nasvícených stáncích si zájemci budou moci koupit svařené víno, čaj i něco k snědku. Jakmile obří sbor dozpívá, děti se s rodiči přesunou do školy, kde můžou ve vánočních dílničkách společně vyrábět svícny či ozdoby a pořídit si společnou fotku ve fotokoutku.

Česko zpívá koledyZdroj: Deník“Pojali jsme akci velkolepě, protože chceme ukázat, že se dají i na relativně malé škole dělat velké věci,” uvedla zástupkyně ředitele Pavlína Černohorská. Na společné zpívání koled se škola po všech stránkách chystá už od poloviny listopadu. “Máme porady, abychom vše sladili, a žáci trénují koledy na hodinách hudební výchovy,” přiblížila.

Hledáme nejkrásnější vánoční strom roku 2022 na Chomutovsku
VÁNOČNÍ ANKETA: Vybíráme letošní nejkrásnější vánoční strom Chomutovska

Projekt Česko zpívá koledy pořádá Deník už dvanáct let, takže se z něj stala milá tradice. Řadu let se do něj zapojuje právě i Základní škola Petlérská. “Je to pěkně vymyšlená akce. Jsme škola, která má hodně žáků z vyloučených lokalit, a tak je příjemné, že se s nimi můžeme takto setkat a společně oslavit adventní čas,” ocenila zástupkyně ředitele.

Přehled dalších míst, kde se bude ve stejný čas zpívat šest koled v určeném pořadí, najdete zde www.ceskozpivakoledy.cz.