Soutěž krásy je opět tady. Česká Miss po roce znovu rozjíždí castingy, aby mezi sličnými Češkami nalezla tu nejkrásnější dívku roku 2013. Loňská finalistka, krásná Chomutovanka Lenka Šindelářová, láká dívky ze svého rodiště k účasti v novém ročníku jediné české soutěže krásy.

A proč by se měly dívky vlastně hlásit? Kromě toho, že získají řadu zkušeností, ať už dopadnou jakkoli, jednu z finalistek čeká účast na Miss Universe, Miss World a Miss Earth. Otevře se jim možnost studovat na prestižních zahraničních školách a letošní absolutní vítězku, Českou Miss 2013, navíc čeká kontrakt v hodnotě milion korun.

Co pro to musí udělat? Jen se přihlásit na některý z castingů České Miss 2013 prostřednictvím webových či facebookových stránek. Možné ale je přijít i bez registrace, a to hned na několik castingů. Ten ústecký se koná již v pátek 16. listopadu od 14:00 hodin v OC Forum v Ústí nad Labem.

Tři nejlepší z každého kraje postoupí do semifinálového klání. Právě na něm se 11. prosince rozhodne, která z dívek postoupí mezi čtrnáct šťastných finalistek, které se budou na svůj velký den připravovat na soustředění na Filipínách. Více informací najdete na www.ceskamiss.cz.

ROZHOVOR S LOŇSKOU FINALISTKOU ČESKÉ MISS CHOMUTOVANKOU LENKOU ŠINDELÁŘOVOU

Lenka Šindelářová z Chomutova, finalistka České miss 2012, v Thajsku.Blíží se casting na Českou Miss 2013 v Ústeckém kraji. Jaké dívky by se do něj měly přihlásit?
Myslím si, že by se měly přihlašovat hlavně dívky, které se vždycky chtěly takovéto soutěže zúčastnit a které chtějí získat nějaké zkušenosti v modelingu, nebo se chtějí zviditelnit. Myslím si, že tato soutěž některým z nich určitě pomůže.

Musí mít dívka, která se hlásí do České Miss, nějaké předchozí zkušenosti s modelingem? Vy sama jste ještě před Miss fotila pro časopis Elle…
Já jsem již nějaké zkušenosti měla. Je ale pravda, že většina dívek zkušenosti nemá a právě od toho je ta soutěž. Právě tam ty je získají.

Na co se vlastně dívky mají připravit? Jde se vůbec připravit?
Tak na základních castinzích je nejdůležitější rozhovor s porotou. Ta často pokládá záludné otázky. Poté, když postoupíte do semifinále, tak je potřeba i volná disciplína, ale také klasika- plavky, nějaká módní show.

Prozradíte nějakou záludnou otázku, aby se dívky z našeho regionu mohly lépe připravit?
Tak záludné otázky to úplně nejsou. Pokládaly nám ale otázky, na které člověk neví, jak odpovědět. Například: co byste dělala, kdybyste vyhrála, jak byste pomohla lidem, kdybyste byla slavná… Bojíte se odpovědět, protože každá odpověď je klišé.

Je něco, co by měla dívka, která se hlásí do Miss vědět, co si nepřečte někde na přihlášce?
Holky se musí připravit na to, že to je opravdu tvrdé. Třeba na našem soustředění v Thajsku si mnoho lidí podle fotek mohlo myslet, jé ty jsou vysmáté, ty se válely u moře. Ale my jsme byly u moře jen jednou za tři týdny, furt jsme někde lítaly a bylo to dost náročné.

Proč by se měly hlásit právě holky z Chomutova? Jsou tady dívky krásné?
Tak já si myslím, že všude v republice jsou krásné holky. Je ale pravda, že přede mnou měla úspěch Míša Štoudková a myslím si, že je tu takových holek víc.

Do finále jde jen čtrnáct dívek. Co strach z neúspěchu?
Trošku jsem se bála, protože nejsem úplně typ typické Miss. Ale myslím, že není čeho se bát. Třeba letošní vítězka loni neprošla ani základním kolem castingu.

Změnil se nějak váš život po finále?
Tak určitě mi to v něčem pomohlo. Například jsem se setkala s mnoha lidmi ze show byznysu. V průběhu soutěže si mne všimla spousta lidí.