Dnes ve čtyři hodiny bude slavnostně otevřené nákupní centrum Central Chomutov, které se nacházípřímo ve středu města. Nová obchodní galerie přináší první den speciální zaváděcí ceny a také doprovodný program.

Návštěvníky velké prodejny New Yorker přivítá známý DJ Chris Sadler a celým odpoledním programem, který bude nabitý množstvím soutěží o poukázek na nákup, provede moderátorka Monika Lebedová z Fajn rádia, zpívat bude také semifinalistka Česko Slovenské SuperStar Adriane Craft.

Chomutovský deník připravil společně s prodejnou New Yorker soutěž o kupony na nákup oblečení v této prodejně v celkové hodnotě 2200 korun. Bíce informací najdete ZDE

Lákavá je také nabídka módní značky C&A. Ta má připravený dárkový šek v hodnotě tři sta korun nebo oděv ze speciální nabídky, a to pro prvních sto zákazníků s útratou převyšující pět set korun.

Malý dárek dostanou i zákazníci prodejny Nord Blanc. Ta jim ke každému nákupu nad tisíc korun věnuje kšiltovku nebo ponožky.

Ti, kteří zajdou do DM drogerie jistě potěší deseti procentní sleva při nákupu nad tři sta korun. Pro prvních tisíc zákazníků je připraveno také DM štěstíčko nebo DVD o tom, jak se správně líčit. Kromě toho si drogerie připravila hudební doprovod a balónky, které bude lidem rozdávat.

Čtrnáct obchodů

Central Chomutov je obchodní galerie, která obyvatelům města i okolí na bídne na celkové ploše 4400 m2 celkem čtrnáct obchodů a padesát dva parkovacích míst na střeše budovy.

Chomutováci budou mít možnost nakupovat ve více než třinácti obchodech, nejvíce místa zabírají prodejci s oblečením New Yorker a C&A, kteří jako jediní obsadí dvě patra Centralu.

V dalších obchodech budou prodavači nabízet rovněž módu, ale třeba i věci pro zvířecí miláčky či kuchyňské linky, otevřena bude kromě drogerie i lékárna, u Chomutovky pak kavárna. Otevřeno bude od devíti hodin do osmi večer.

Součástí celého komplexu bude i obytná část – Rezidence Chomutovka, která po svém dokončení nabídne celkem dvacet bytů všech velikostí.

Kritické hlasy

Stavba centra se neobešla bez protichůdných názorů. Už od počátku se hodně diskutovalo o tom, zda se budova do historického jádra města hodí, jestli nebylo lepší nechat bývalé autobusové nádraží jako oddychovou zónu. Když investor zveřejnil seznam obchodů, některým lidem se zase nezdálo, že by komplex přinesl do města něco nového a potřebného.

Kolik zákazníků si i přes kritiku Central najde, naznačí už zítřejší otevírací den. V 16 hodin může být centrum v obležení natěšených lidí, ať už ostatní říkají cokoli.