Při domovních prohlídkách bytových i nebytových prostor v Hoře Svatého Šebestiána odhalili bezmála 71 kilogramů tabáku určeného ke kouření v různém balení a 45 620 kusů nezdaněných cigaret různých značek. Stát by jejich případným prodejem přišel na daních o téměř 300 tisíc korun.

Zabavené zboží patřilo podle mluvčího Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiřího Nejedlého cizinci, jeho aktivity celníci sledovali několik měsíců. „Je podezřelý z přečinu porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. V případě prokázání viny muži hrozí až tříleté vězení nebo zákaz činnosti," uvedl.

Ve volně přístupných společných prostorách označených jako toalety celníci také objevili 48 litrů nezdaněných lihovin, 2 551 kusů textilních výrobků, 755 kusů CD a DVD nosičů s hudební a filmovou produkcí, 468 párů obuvi a 177 kusů kabelek, batohů a hodinek. Celníci mají důvodné podezření, že prodejem zboří by byla porušována práva majitelů dotčených ochranných známek a autorská práva.

Hodnotu zajištěného zboží v ceně originálních výrobků celníci odhadli na téměř sedm milionů korun. Zda i toto zboží patří podezřelému muži, se celníkům zatím nepodařilo prokázat.