Ústečtí celníci se do centra Kadaně vypravili, aby zjistili, jak v tamním "klubu" dodržují zákon o hazardních hrách. Šli najisto. Při náhodné kontrole tam už v únoru pět nelegálních herních automatů odhalili a zabavili.

„Nyní zjistili, že jsou zde opět provozována technická herní zařízení označená 'Artusen' v rozporu se zákonem,” uvedl mluvčí celníků Jiří Nejedlý. Jsou to herní zařízení založená na kombinaci náhodného, znalostního a dovednostního principu.

Provozovatel nedokázal předložit žádná potřebná povolení, která by dokázala, že je používá v souladu se zákonem. Proto je celníci zabavili a umístili do skladu. Jedná se o přístroje v hodnotě 340 tisíc korun, o které může majitel přijít. Navíc mu hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun.

Dům, ve kterém byla odhalena černá herna, dlouhodobě není provozovaný jako běžný podnik. „Nepamatuji si, že by tam byla hospoda, vydávají to za uzavřený klub,” popsal jeden z místních, Zdeněk Kratochvíl. „Od momentu, kdy tam skončil kočičí spolek Petronela, na domě není žádná cedule s názvem. Je tam jen nápis 'vstup pouze pro členy klubu' a má to zatemněná okna,” doplnil.