Přijďte si spolu s Chomutovským deníkem v blížícím se předvánočním čase zazpívat koledy. Unikátní projekt regionálního Deníku Česko zpívá koledy spojí ve stejném čase, a to ve středu 10. prosince v 18 hodin, při zpívání celou republiku i krajany v zahraničí.

Připojte se k jedinečné akci Čechů, kteří nechtějí takovou událost vynechat ani v zahraničí. Před katedrálou La Almudena s námi bude zpívat i Česká škola v Madridu, krajani na vánočních trzích v Mnichově a hraničním přechodu Železná Ruda. Češi v Itálii se sejdou na Piazza Duomo v Miláně. Koledy nevynechají ani krajanské spolky v Athénách, norském Notoddenu, tureckém Istanbulu, holandském Utrechtu…

V Chomnutově se sejdeme se v příjemném prostředí atria SKKS a zpívat s námi bude dětský pěvecký sbor Happy Smile. Připraven je i další program. Už po páté hodině tu začne dílnička, na které si děti budou moci vyrobit vánoční přání či ozdoby. Také tu budou probíhat dětské soutěže o sladké ceny. Ty byly původně plánované po koledách, ale kvůli nemoci několika lidí jsme je museli přesunout před šestou hodinu. Navíc vás také nakrmíme a napojíme, kromě hypermarketu Globus (ceny do soutěže) jsou totiž partnery akce také Lahůdky Osada a Cukrárna Petra. Dětské soutěže, které byly původně plánované po koledách, 

Loni na náměstích měst a obcí, v kostelích, školách a domovech pro seniory zpívali lidé na 386 místech Česka. V Chomutově jsme zpívali přímo na náměstí - podívejte se TADY. V letošním 4. ročníku je toto číslo již překonané.

Také na Chomutovsku se bude zpívat na více místech. Přidat se můžete třeba na jirkovském náměstí, kde si akci vzalo za svou Mateřské centrum a miniškolka, na kadaňském náměstí ji pořádá Kulturní zařízení Kadaň společně se ZUŠ Klementa Slavického. Zazpívají si také senioři ze Sociálních služeb Chomutov, děti v chomutovské MŠ Klíček, přihlásila se rovněž Městská správa sociálních služeb v Kadani, děti z Dětského domova v Chomutov, jirkovská Mateřská škola Klubíčko a Středisko volného času „Domeček“ v Chomutově.

Zpívat budeme letos těchto pět koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a jako přídavek zlidovělou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Přímý přenos ze zpívání bude po celém kraji přenášet náš partner, Český rozhlas Sever.

Chomutov zpívá koledyKdy: středa 10. 12. v 18 hod
Kde: atrium SKKS
Kdo bude zpívat: Návštěvníci atria s dětským sborem Happy Smile
Kde najdete koledy: Texty najdete ve zpěvníku, který bude součástí listu 10. prosince
Kde se můžete přihlásit: chomutovsky@denik.cz; www.ceskozpivakoledy.cz