Bývalá pošta, klasický kus komunistické architektury, několik let chátrala. Kdysi ji koupil chomutovský podnikatel Antonín Drbohlav. Jenže dlouhá léta byla prázdná, chátrala a pohled na ní byl čím dál smutnější.

Teď je alespoň nejviditelnější roh objektu osazený barevnými výlohami. „Je tam jedna z největších sportovních prodejen, běžte se podívat dovnitř, je to hezké. Do té budovy nikdo padesát let nedal ani korunu, takže teď je to určitě lepší,“ říká podnikatel.

Pravda je, že zevnitř by lidé asi bývalou výdejnu balíků nepoznali. Prodejna totiž zabírá i prostor v útrobách budovy, kde se pohybovali pouze zaměstnanci pošty. Prostory uvnitř jsou moderní, což se ovšem nedá říct o fasádě budovy. Včetně části, kde je obchod. Zchátralou fasádu tam milostivě zakrývají dva velké plakáty s reklamou na obchod.

Prostřední část pošty zůstává zavřená. Drbohlav chce i tyto prostory pronajmout, zatím ale nechce prozradit, co uvnitř bude s tím, že je to předčasné. Skrze špinavé výlohy je pouze vidět, že se uvnitř pracuje na nové podlaze.

Starosti dělá podnikateli také okolí pošty. Podle něho tam lidé pohazují odpadky i celé popelnice, okolí znečišťují i výkaly.