Obvinění padlo ve středu. Podle chomutovské policie se šestadvacetiletý muž dopustil přečinu maření přípravy a průběhu voleb. „Dopustil se ho tím, že poskytl úplatu jiným osobám v souvislosti s výkonem volebního práva u voleb do zastupitelstva obce s úmyslem ovlivnit tak výsledek těchto voleb,“ informovala policejní tisková mluvčí Marie Pivková.

Muž platil Tepličanům, aby se přihlásili k trvalému pobytu v jedné z chomutovských obcí a poté volili jednu konkrétní stranu. „Volili by tedy v rozporu s nezávislým vyjádřením své vůle,“ dodala policistka. V případě prokázání viny muži hrozí půl roku až tři léta za mřížemi.

Policie neupřesnila, o kterou obec se jedná. Podle informací Chomutovského deníku by ale mohlo jít o Horu sv. Šebestiána.

Podle místních obyvatel přijel začátkem minulého týdne do Hory sv. Šebestiána mikrobus a auta, ve kterých bylo několik desítek lidí. „Měli tendenci přihlašovat se k trvalému pobytu. Šlo o domy, které jsou v žalostném stavu a neobyvatelné. Pohrozili jsme ale, že podáme trestní oznámení,“ uvedl jeden z místních obyvatel, který si nepřál být jmenovaný. „Vesnice kvůli tomu vře, nikdo nevěří nikomu,“ vadí mu.

Za snahou ovlivnit volby místní lidé spatřují větrnou lobby. V katastru už tři větrné elektrárny vrtule roztáčejí, o další starousedlíci nemají zájem.

O hlasy voličů se horské obci ucházejí tři strany: Lidé pro hory, Nová Hora a SPD – Tomio Okamura.

Romové na parkovišti nad Roxy klubem na Písečné.
Policie navrhla obžalovat muže za kupčení s hlasy v Chomutově

Policie prošetřovala možné kupčení s hlasy také při posledních komunálních volbách v Chomutově. Podle kriminalistů muž na romské zábavě na sídlišti Písečná oslovil několik lidí a pod příslibem finanční odměny jim předal obálky s předem vyplněnými hlasovacími lístky a dvě stě korun. Poté, co soud prozkoumal 79 zcela shodně vyplněných hlasovacích lístků ve prospěch některých kandidátů ČSSD, prohlásil hlasování za neplatné a nařídil opakování.

Náměstkovi chomutovského primátora Dindovi kdosi zapálil auto u domu
Náměstkovi chomutovského primátora Dindovi kdosi zapálil auto u domu
Jaroslav Kohout (KSČM) a jeho příspěvek na sociální síti
Za komentář o vítačích fašistů čelí komunistický kandidát trestnímu oznámení