Já jsem tomu policajtovi nenadával, naopak on mně. Dal mi botičku a ještě se mi smál do očí.

Podobným obviněním od těch, které pokutovali, se pro vyhnou jirkovští strážníci. Nově totiž s sebou nosí miniaturní kameru, která z jejich pohledu nahrává události při přestupcích a při jednání s lidmi.

„Malé přístroje, které lze připnout na klopu, mají strážníci v pohotovostním režimu a v případě potřeby, například když se dostanou do sporu s občanem, je jednoduše uvedou do provozu,“ vysvětluje Marta Bendová, ředitelka městské policie. Jak dodala, může jít někdy také o ochranu strážníka, když si lidé buď stěžují na jejich chování nebo něco zapírají.

Strážníci už minikamery nosí déle než měsíc. Všechny záznamy vyhodnocuje každé ráno jejich kolegyně na služebně. Ty, které ještě budou potřeba, uloží do počítače, zbytek vymaže.

Po měsíci zůstalo uloženo deset záznamů. Na nich jsou především zachyceni řidiči, kteří dostali botičku za špatné parkování. Jejich konkrétní jednání ale ředitelka policie nepřiblížila. „Většinou se týkají dopravních přestupků, je tam natočeno celé jednání,“ uvedla ředitelka.