Více než metrové kupy sněhu lemovaly ulice mezi rodinnými domky na Domovině. Zastavit „u kraje“ se tu skoro nedalo, na silnici nebylo dost místa, aby se tu minula dvě auta. Včera přijelo vysvobození – buldozer a traktory technických služeb.

„Konečně k nám dorazily,“ pochvaloval si osmašedesátiletý místní domkař Vilém Hulák. „Žijí tu většinou penzisti a po nich nemůžete chtít, aby každý den vyběhli ven s lopatou.“

On sám naopak s lopatou čistil chodník před svým domem. „Mně to problém nedělá, na zahrádce mě čeká to samé.“ Sám ale uznává, že sněhu už bylo příliš. „Už se tu skoro nedalo projet,“ přikyvuje.

Domovina je čtvrtí rodinných domků, ulice jsou tu poměrně úzké. Také proto tady byla situace snad ještě horší, než na sídlištích. Bez lopaty se tu neobešel nikdo, kdo chtěl vyjet z garáže.

Šlo o další lokalitu v pořadí, kam technické služby vyslaly těžkou techniku na odklízení sněhu. Nejdřív došlo na centrum města, tento týden na velká parkoviště na sídlištích. „Hlavně ze začátku týdne nám ale práci komplikoval silný mráz,“ dodává k tomu provozně technický náměstek Miroslav Šulta. Příští týden budou TSmCh pokračovat s odklízením v dalších čtvrtích.

Kde se bude uklízet dál?

1.2. – hromady sněhu v oblasti Černého vrchu a Domovina
2.2. – M.Kopeckého
3.2. – Kadaňská
4.2. – Mjr.Šulce , Křižíkova


Sněhu jsou nepředstavitelné hromady. Jen za prvních deset dní technické služby odvozily na skládku devět set tun sněhu. Traktory a buldozery najezdily stovky kilometrů. Kde bylo potřeba rukou a lopat, pomáhali hlavně lidé z takzvané veřejné služby.