Napadne sníh nebo ne? To řešili v uplynulých provozovatelé vleku na Alšovce na Měděnci.

Jako jedni z mála totiž nemají na kopci sněžná děla a jsou tak závislí pouze na počasí.

Ale i kdyby letošní zima zasněžila kopec dvěma metry sněhu, je možné, že si tam lidé nezalyžují. Neměl by jim totiž kdo podávat „talíře“.
Dosavadní provozovatel vleku, TJ Klášterec nad Ohří totiž vypověděl smlouvu. A nového provozovatele město zatím nenašlo. Podle starosty města Jana Houšky je zimní sezóna v ohrožení.

TJ Klášterec s Alšovkou skončila, protože neměla peníze na provoz. „Nebyla schopna finančně zabezpečit další sezónu. Bez umělého zasněžování je to těžké,“ říká Vladimír Klíma, který minulou zimu areál spoluprovozoval.

Rada města už vypsala nabídku provozování areálu, ve kterém jeden z vleků patří městu. Přihlásil se pouze jeden subjekt. Město ho ale nevybralo. „Nabídka byla velmi nekonkrétní a stručná. Konkrétní tam vlastně byla jen dvě čísla,“ říká starosta Houška.

Zájemce chtěl od města areál do pronájmu za symbolickou jednu korunu, k tomu také dotaci z městského rozpočtu ve výši „cca tři sta tisíc“ korun. Podle starosty na takové podmínky město nemůže přistoupit.

Za přihláškou stojí právě Vladimír Klíma. „Podali jsme ji jako občanské sdružení. Areál je nevýdělečný a lze ho provozovat jen s dotacemi města,“ má jasno. Nyní čeká na rozhodnutí rady města. Provoz by tak jako dosud zajišťovali členové horské služby, kteří vlek obsluhovali i pro TJ Klášterec.

Ze slov starosty je ale jasné, že rada nikoho nevybrala a neučiní tak do voleb. A jak dlouho budou trvat v Klášterci povolební jednání, zůstává otázkou, protože tamější politická scéna je dosti roztříštěná.

Jestli bude Alšovka jezdit, je ve hvězdách. Podle starosty město dál jedná s TJ Klášterec a hledá způsoby, jak zajistit provoz.