Obec to chce změnit, a tak dává vyrobit nové mapy, kde budou zvýrazněné místní trasy po cyklisty.

„Všude jsou zaznačené jen krajské cyklostezky a ty naše zanikají. Přitom tu máme velký počet kilometrů takzvaných polních cest v asfaltovém provedení, o kterých skoro nikdo neví," posteskl si starosta Března Zdeněk Valenta. „Když se sem pak cyklisté dostanou, jsou překvapení, jak je tu krásně a jakou máme variabilnost stezek. Abychom jich přilákali víc, uděláme si svou mapu," dodal.

Cílem vedení obce je dostat do Března více cyklistů z Chomutova i dalších měst, protože s větším ruchem se pojí i větší oživení. „Spousta lidí si to neuvědomuje, ale když tu bude nějaká frekvence cyklistů, dají se k trase přes léto dát stánky se zmrzlinou a nanuky, bude větší návštěvnost v restauracích, může se nabízet ubytování a tak dále," je si vědom možných výhod Valenta.

Potenciál má Březno slibný. Katastr křižuje 20 - 30 kilometrů úzkých asfaltek, které se vinou v polích. Pro jízdu na kole jsou ideální. Cesta je hladká a bez výmolů, nikde žádná auta, jen kvetoucí řepka, kolem břízy a místy výhledy na řeku, Krušné hory a Doupov.

Obec už dala zadání kartografům, kteří vypracovávají novou mapu. Podle kartografky Evy Šteklové, s níž obec spolupracuje, jde o poměrně běžnou zakázku, protože obce bojují za to, aby byly viditelnější.

Map bude vyrobeno pět tisíc. „Nebudeme se toho bát," těší se starosta Zdeněk Valenta, který plánuje, že je dodá do všech blízkých infocenter od Chomutovska po Žatec, ale také například restaurací. Hotové budou v červnu.