Kvůli poškozenému trakčnímu vedení je stále na Chomutovsku omezen provoz na dvou tratích. Na železnici z Klášterce nad Ohří na Prunéřov a z Vojkovic na Stráž nad Ohří musela být v sobotu kvůli popadaným stromům doprava svedena na jednu ze dvou kolejí a dálkové vlaky tam nabírají až patnáctiminutové zpoždění. Na obnově vedení se pracuje, provoz bude plně obnoven zřejmě v úterý, řekl v neděli ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Oblastí Chomutovska a Žatecka se v sobotu dopoledne prohnala silná bouře, která kácela stromy.
Za posledních čtyřiadvacet hodin spadlo podle meteorologů na území kraje kolem dvaceti milimetrů srážek. Kvůli přívalovým dešťům museli hasiči na některých místech čerpat vodu ze sklepů a odstraňovat popadané stromy. Desítky domácností zůstaly bez dodávek elektřiny. Podle severočeské mluvčí skupiny ČEZ Soni Holingerové byly v Ústeckém a Libereckém kraji hlášeny v souvislosti s bouří na dvě desítky poruch.

„Většinu dodávek se už v sobotu podařilo obnovit, v oblasti Perštejna na Chomutovsku ale stále zajišťují elektřinu agregáty,“ řekla v neděli ČTK Holingerová.

V okolí Perštejna spadl jeden ze sloupů elektrického vedení a padající stromy na mnoha místech přerušily vedení. „Na opravách potrhaného vedení se tam stále pracuje,“ dodala Holingerová. Žádné nové výpadky podle ní ale už hlášeny nejsou.
Po ochlazení mají přijít opět horka.