Letošní ročník odstartoval se začátkem uplynulého týdne a vyvrcholil v sobotu 12. června odpoledne slavnostní vernisáží spojenou s prodejem děl, kdy výtěžek putoval ve prospěch Rosky Chomutov. Jedná se o zapsaný pobočný spolek, který podporuje pacienty s diagnózou roztroušené sklerózy. Díky akci získal 18 780 korun.

„Letošní 19. ročník byl z hlediska pořádání náročnější, ale byl úspěšný vzhledem k výši výtěžku,“ ohlédla se za akcí Blanka Pittnerová. Pořádá ji spolu s manželem Jindřichem Pittnerem a za finanční podpory obce Boleboř. „Umělci, kteří se sympozia účastní, jsou mu věrní už roky, protože je pro ně srdeční záležitostí. Odměnou jim nejsou peníze, žádné nedostávají. Jen oběd, večeři a možnost se společně vidět a tvořit,“ podotkla pořadatelka. Na prodej byly především obrazy, socha jediná, a to lucerna využitelná zkrášlení zahrady. Vytvořil ji pořadatel.

Nádherné počasí přilákalo na jahodové a farmářské trhy spoustu lidí.
FOTO: Chomutovské náměstí zakryly jahody. Prodalo se jich 1,5 tuny

Sympozia se zúčastnilo patnáct umělců nejčastěji z Chomutovska. Mezi sochaři Josef Šporgy, Jaroslav Huráb, Jindřich Pittner, Zdeněk (Ježek) Rada. Obrazy namalovali Milan Tóth, Anna Halasová, Iva Šimková, Blanka Pittnerová, Květa Nováková, Jana Svobodová, Jana Tóthová, Zdeňka Štefková, Věra Krobová, Jana Paliculinová a Kamila Tóthová.