Opět se našly desítky řidičů, kteří nerespektují značky oznamující čištění, které pověření pracovníci dávají na místo čištění alespoň týden před termínem.


Od pátého 5. do 26. října bylo do areálu Podniku služeb odtaženo kolem stovky automobilů. Pro většinu z nich si majitelé přišli, přes dvacet aut jim zůstalo. Celkem je na odtahovém parkovišti, i s vozidly z jara, kolem čtyřiceti aut. Město nevylučuje, že tam někteří majitelé nechávají staré vozy schválně. „Nedá se to takhle přímo říct. Nejde to poznat, ale možné to je,“ uvádí mluvčí jirkovské radnice Luboš Mizun. A co se s opuštěnými vozidly dále děje?


Auto se odtáhne, město si nechá vyhledat majitele, pošle mu dopis s tím , kde si auto může vyzvednout a udělí mu pokutu za nerespektování značky.


Od té doby, co město prokazatelně majitele vozu informovalo, utíká lhůta a pokud se do dvou měsíců neozve, vrak se zlikviduje. Dále pak město od majitele vymáhá náklady za likvidaci.


Několik aut již letos zlikvidovali a dalších deset likvidace čeká.


V Chomutově uvedli čísla i s jarním čištěním, dohromady odtáhli, samozřejme ve spolupráci s městskou policií, asi 302 aut.
V Kadani a v Klášterci nad Ohří probíhá pouze jedno kolo čištění. V Kadani úklid skončil koncem dubna. Odtáhli tam sedmnáct aut.
S výsledkem byli spokojení, protože je to o dost méně než v předchozích letech.


V Klášterci nad Ohří čistili také v jarních dnech a tady v běžném úklidu překáželo devadesát tři aut, což je zhruba stejné číslo jako v minulém roce.