Týmy mohou tvořit nejen zdatní vodáci, ale i party kamarádů, rodiny či kolegové z práce, přičemž v lodi je místo pro deset závodníků. Tedy polovina oproti klasickým závodům dračích lodí.

NA POSLEDNÍ CHVÍLI

„Přihlášeno máme zatím deset posádek, loni jich bylo přes dvacet," uvedl předseda pořádající TJ Vodní sporty Kadaň Jaroslav Voltr. „Počítáme ale s tím, že se další přihlásí na poslední chvíli," ví z předchozích zkušeností.

Závody dračích lodí se v Kadani uskuteční již potřetí, a to v sobotu 11. června od 9 hodin na Kadaňském stupni. Až do odpoledních hodin se pojedou rozjížďky, semifinálové a finálové jízdy na dvě stě metrů a v 17.30 hodin dojde na vyhlášení výsledků Kadaňského draka. Poté vypukne Dragon party.

Závodníci se večer mohou těšit na grilované selátko, občerstvení ale bude zajištěno po celý den, stejně jako vyžití pro drobotinu, která bude mít v areálu připraveny skákací hrady zdarma.

Závody se konají pod záštitou starosty města Kadaně. Pořádá je TJ Vodní sporty Kadaň ve spolupráci s Dragonteamem Nymburk za přispění města Kadaně a ČUS v rámci programu ČUS „Sportuj s námi".

Zápisné pro posádku, v němž je započtena nejen účast v závodě, ale i trénink na dračí lodi s instruktorem, zapůjčení lodi s vybavením a účast na party, jsou tři tisíce korun. Ty je potřeba uhradit na účet TJ VS Kadaň 941231329/0800 s připsáním názvu posádky do poznámky. Úhradu je možno provést osobně nejpozději na poradě kapitánů v den konání v 9 hodin.

Účast na závodech je možné si domluvit formou mailu na adrese: dracikadan@seznam.cz.

DRAČÍ ZÁVODY PRO DĚTI

V pátek, tedy den před Kadaňským drakem se pojede také školní pohár v závodu malých dračích lodí. Do něj je přihlášeno sedm dětských posádek, které mají jízdy bez poplatku.