Nový kulturní dům pro Jirkováky bude do dvou měsíců hotový. Na jeho otevření se neplánuje žádný bombastický koncert, vystoupí tu spíš místní spolky či sbory.

„Nebude to žádný Gott, nic velkolepého,“ potvrzuje Bedřich Fryč, šéf jirkovské kultury. „Chceme spíš akci, kde vystoupí místní, třeba lidi z lidušky,“ dodal.
Jak ale podotkl, program do nového kulturního domu už se připravuje. „Nějaká jména už jsou, ale nejsou ještě potvrzená,“ nechce zatím víc prozradit Fryč. Každopádně už prý evidují několik rezervací na plesy. Na sto procent se bude v nových prostorách konat ples města.

Rekonstrukce zatím pokračuje podle harmonogramu, lidé z radnice na to pravidelně dohlíží. „Kontrolní dny se konají pravidelně, každý čtvrtek,“ informuje Radek Štejnar, starosta Jirkov. Za město se ho účastní příslušný úředník - investiční technik - z odboru majetku města a útvaru investic.

Na stavbě se ale byl podívat i starosta, a to před třemi týdny. „Muselo se udělat i něco navíc, třeba napojit komerční prostory, sanovat zdi nebo nainstalovat lapače sněhu,“ popisuje starosta drobné změny. Prý ale nejde o nic mimořádného nebo zásadní změnu v projektu. „ Je to investice za čtyřiadvacet milionů korun, u akcí takového rozsahu nelze čekat, že vše bude sedět na korunu,“ dodal Štejnar.

Přesné datum otevření nového kulturního domu zatím radnice nestanovila. Mimo jiné se chce také vyhnout potížím, které málem zkomplikovalo velkou akci při otevření Kludského vily. Ta byla naplánována dlouho dopředu, ale stavba byla nakonec zkolaudovaná jen dva dny před datem akce a organizátorům tak přibyla nejedna vráska na čele.

Kulturní dům Jirkov, jak zní oficiální název nového stánku, stojí na autobusovém nádraží. Dřív v něm fungoval hudební klub Beltine. Nahradí současný Kulturní dům v Nových Ervěnicích, o jehož budoucnosti ještě vedení města nerozhodlo.