Premiéra v březnu

Premiéru měl bazárek v Chomutově letos v březnu, podruhé se prodejci a kupující potkali u stánků v červnu. „Už vás nebaví fotit věci, stahovat fotky, posílat je na weby různých bazarů a potom čekat, až je od vás někdo koupi? Nebo dáváte přednost možnosti nejdříve si zboží prohlédnout naživo. Já preferuji druhou možnost," vysvětluje jednačtyřicetiletá Monika Kulíková důvod i motivaci, jež ji k nápadu zorganizovat bazárek přivedly. Bazárek jsem se rozhodla uspořádat pro všechny podobně smýšlející zájemce o prodej či nákup opotřebených, ale stále ještě použitelných věcí. Ukázalo se, že nás je hodně, proto následují další setkání. Myslím, že mohu slíbit, že se bazárky stanou v Chomutově tradiční akcí. Alespoň do doby, než opadne zájem. Ten je ale z řad prodávajících stále značný. A nebojím se ani nezájmu kupujících. V červnu to v tělocvičně vypadalo jako při dni otevřených dveří. Byl to opravdu nával," doplnila Kulíková.

Zatím 35 prodejců

Bazárky dosud přilákaly vždy kolem 30 prodejců, v drtivé většině převažují ženy. Zářijový by mohl být co do jejich počtu rekordní. Na sociálních sítích se jich zatím zaevidovalo 35, dalších deset účast zvažuje. Zdá se tedy, že nápad organizátorky bazárku zbavit se čas od času nepotřebných věcí, jež už ztratily své uplatnění a zbytečně doma zabírají úložné prostory, padl na úrodnou půdu a našel si své příznivce.

Převažuje oblečení

Nabízený sortiment zahrnuje zejména oblečení, obuv, kabelky a další doplňky dětského a dámského šatníku. K mání budou i hračky či dětská kola. Prodejci nabízejí i drobnou elektroniku či šperky a drátěné výrobky domácí výroby.

Podmínky

Kupující mají vstup do tělocvičny zdarma, prodejci se musejí podělit o nájemné, jež činí za pět hodin 1 500 korun. „V ceně je navíc i možnost zaparkovat auto v areálu Střední průmyslové školy v Křižíkově ulici. Tělocvičnu máme pronajatou už od 08:00 hodin, aby prodejci stačili nanosit z aut věci a připravit prodejní plochy. Odevzdáme ji hodinu po polední uzávěrce bazárku, abychom po sobě stačili uklidit," vysvětlila Kulíková.

Vybírat nájemné bude ve čtvrtek 17. září od 11:00 do 18:00 hodin v dětském centru Kulíškov v obchodním domě Chomutovka. Cena nájemného pro jednoho prodejce se odvine od počtu přihlášených, uzavírka je dnes.

Přezůvky nutné

Všichni návštěvníci bazárku by si podle Kulíkové měli přinést návleky na boty nebo přezůvky. „Důvodem je vyloučit možné poškození podlahy v tělocvičně," upozornila.

Bez nároku na odměnu

Za svou iniciativu Monika Kulíková neočekává ani tentokrát žádnou odměnu. „Bazárek pořádám i nadále dobrovolně a zadarmo. Mám z toho pouze to, co vydělám z prodeje vlastních věcí. Výtěžek z pronájmu inkasuje škola," dodala.