Náhle prasklá žárovka, utržený kousek koberce, nebo zlomená dlaždička? Malé problémy, které vyřeší krátká návštěva nejbližšího hobbymarketu. Jenže co dělat, když je nejbližší obchod ve vedlejším městě? Po loňské restrukturalizace Baumaxu čeká kutily další studená sprcha. Společnost Globus, která v Česku provozuje celkem tři Baumarkty, se rozhodla všechny prodejny uzavřít. I chomutovský Baumarkt.

Místo něj tam bude jiná prodejna provozovaná jinou společností. Obchodní řetězec zatím nechce prozradit jméno nového majitele, pouze potvrdil, že jedná s prodejci nábytku.

„Utržené finance z prodejů nemovitostí investujeme do rozvoje, renovace a modernizace hypermarketů Globus, které usnadní nákup zákazníkům," uvedl jednatel společnosti Globus Jörg Bauer. V obchodech mají vyrůst nové koutky se zdravou výživou, změní se a zkvalitní sortiment v restauracích a kavárnách, které jsou součástí obchodů a měly by vzniknout i úplně nové malé prodejny přímo uvnitř měst.

Část kutilského sortimentu se přesune do stávajících prodejen Globus. „Ve všech patnácti hypermarketech budeme i nadále provozovat oddělení s nepotravinářským sortimentem od auto-moto doplňků přes základní údržbu a péči o domácnost až po sezónní sortiment, jako je zahradní nábytek, camping nebo grilování," uvedla Hobíková.

K uzavření prodejny dojde tento rok, ale protože jednání o převodu majetku stále probíhají, nechce společnost detaily více zveřejňovat. „Nicméně jakmile jednání s partnery ukončíme, budeme zákazníky včas informovat," ujišťuje Hobíková.

Chomutovský Baumarkt nyní zaměstnává 64 zaměstnanců, mluvčí společnosti ale ujišťuje, že o práci se ale bát snad nemusí. „Zaměstnancům bude nabídnut pracovní poměr buď u nového provozovatele obchodního domu, anebo budou mít možnosti přestupu do našeho hypermarketu Globus. Se všemi zaměstnanci, kterých se změny týkají, jednáme." Za oblíbenou prodejnu Baumarktu, tak budou muset zřejmě hledat kutilové náhradu.