„Ideální je dorazit v holínkách a s baterkou v ruce, protože v případě deště a zvýšené hladiny vody půjdeme kolem řeky," připomněla Tereza Dvořáková z pořádajícího Ženského spolku. Podle jejích slov je do budoucna možné řeku na několika místech zpřístupnit lidem. „Řeka byla a je vždy ve městě tepnou, kolem které může být znovuobnoven život, nebo která může být skryta a neviditelně protékat korytem. To, jak bude řeka a její koryto vypadat za pět až deset let, je na nás. Můžeme na ni z výšky shlížet jako doposud. Můžeme si v ní ale při čekání na autobus smáčet nohy nebo se jen posadit pod strom do trávy a sledovat její tok. No a my bychom chtěly to druhé," vysvětlila pohnutky Tereza Dvořáková.

Plovoucí galerie

Lidé, kteří se nechají zlákat originální procházkou navíc uvidí plovoucí interaktivní galerii fotografií s názvem Formy vody.
„Děláme ji u řeky kvůli tomu, aby měli lidé důvod se na řeku podívat a možná o tom prostoru trochu popřemýšlet," přiblížila další členka spolku Markéta Fridrichová. Kdo se chce vypravit korytem Chomutovky se společenstvím inspirativních a nevšedně uvažujících lidí a prohlédnout si fotografie, může přijít v pondělí 3. října v 17 hodin na parkoviště za knihovnou (u Oblastního muzea Chomutov).