Jedna značka za druhou a řady krajnicových patníků. Ještě nedávno byla zatáčka u otvické nádrže Banda obávaná, teď září do tmy les reflexních značek, které vedou řidiče bezpečně po vozovce. Díky tomu tam údajně po celou zimu nedocházelo k dopravním nehodám.

„Značky jsme instalovali před začátkem zimy a od té doby nemáme jedinou hlášenou nehodu, a to ačkoli teď byla opravdová zima," upřesnil vedoucí chomutovského dopravního inspektorátu Pavel Kaiser.

Auta končila ve škarpě

K opatření inspektorát přistoupil, protože tam často končila auta ve škarpě. „Vývoj byl dlouhodobě nepříznivý. Auta vylétávala ze zatáčky, protože nebyla pořádně vidět," doplnil Kaiser. Jen za uplynulý rok tam došlo k deseti nehodám a v roce 2015 ke čtrnácti. Z úseku proto inspektorát nechal odstranit značky doporučující rychlost sedmdesát kilometrů v hodině, při které bylo při námrazách a zhoršené viditelnosti obtížné udržet se na silnici. Nahradil je výstražnými značkami, jež upozorňují na nebezpečí smyku, a oblouk zatáčky zdůrazňují bílozelené patníky.

„Vypadá to trochu divoce, ale vše to vede k větší bezpečnosti," zhodnotil řidič Martin Hora. „Sám jsem tam neměl problém. Asi to bude tím, že kolem jezdívám a vím, že tam byly často nehody. Pár jsem jich viděl," doplnil.