Je tady letní sezóna a s ní areál Banda se svou diskotékou.

Stejně jako loni dostala Banda výjimku z takzvané protihlukové vyhlášky. O tu musí žádat každý podnik či jednorázová akce, která se chystá být po desáté hodině hlučnější.


Výjimka od května do října


Rada města dala letnímu areálu Banda, který provozuje chomutovský zastupitel za ODS Zdeněk Fojtík, výjimku na pět měsíců, od 1. května do 30. září. „Hudební produkce je provozovateli povolena v tomto období jen v pátek a sobotu od 12.00 do 04.00 hodin. S podmínkou, že bude striktně dodržován hlukový limit,“ odpověděl na dotaz Deníku mluvčí magistrátu Tomáš Branda.

Znamená to, že se nebude opakovat situace ze začátku loňské sezóny, kdy Banda měla výjimku i na středu. Po protestech občanů město výjimku pro všední den zrušilo.


Bude znovu hlučet až na sídliště?


Mnoho Chomutováků totiž obtěžoval hluk z Bandy. Stěžovali si na něj nejen ti ze sídliště Zadní Vinohrady, které leží po směru reprobeden, ale také lidé z Březenecké, kam se zvuk odrážel. Na Bandu si postěžovalo i vedení Otvic.

Zdeněk Fojtík, jednatel firmy CV Relax, která letní areál provozuje, tvrdí, že dělá všechno pro to, aby hudba Chomutováky nerušila. Žádná zvláštní opatření ale neudělal, nechává jen vyladit zvukovou aparaturu. „S klasickými diskotékami problém nebyl, ty limity nepřekračovaly. Slyšet jsou koncerty, ale ty budou o víkendu,“ říká Fojtík.

Podle něj je to tak trochu daň za to, že v Chomutově vůbec nějaké kulturní akce jsou.

Jinak bude Banda fungovat jako dosud, tedy že v deset hodin diskotéku ztlumí, otevřeno bude dál.
Podle Fojtíka se bude zkoušet i stan, který pod který by se diskotéka schovala.


Město: Výjimku můžeme zrušit


Město prohlašuje, že Banda musí striktně dodržovat zvukové limity. Jinak by také mohla o výjimku přijít. „Provozovatel podle výjimky zajistí nastavení aparatury tak, aby hladina hluku z areálu nepřesáhla povolené limity a nerušila občany. Podmínky bude kontrolovat městská policie. V případě porušení, předá městská policie městské radě návrh na zrušení výjimky,“ informoval mluvčí města Branda.

První akce na Bandě se chystá už za necelých čtrnáct dní a to na sobotu 1. května. Na Svátek práce ji rozezní „Dračí“ diskotéka, která zakončí závody na dračích lodích na Kamencovém jezeře.

Koncerty a diskotéky jsou pak připraveny na celou sezónu.