„Například tu máme pána, který se leta staral o svou těžce nemocnou ženu,“ vypráví vedoucí azylového domu v Klášterci Miroslava Chrzová. „Paní pak zemřela a on přišel o střechu nad hlavou. V tom bytě už nemohl dál být,“ dodává.


Podle vedoucí Chrzové o jejich služby také často žádají lidé, kterým život překazila závislost na alkoholu. Například tam byla i žena, která měla s alkoholem velké problémy. Pracovníci „azyláku“ ji poslali na léčení. Žena se ze závislosti vyléčila, získala zaměstnání a dnes žije spokojený život.


Azylový dům v Klášterci nad Ohří provozuje Občanské sdružení Naděje a podle oblastního ředitele Aleše Slavíčka sem přicházejí různé skupiny lidí. „Většinou to jsou samotní muži, typičtí bezdomovci nebo rodiny s dětmi, které nemají kam jít.“ Často tady končí i dlužníci, kterým vzal bydlení exekutor.


Kapacita domu je padesát lidí. V současné době už evidují přes čtyřicet klientů.


V rámci služby azylový dům poskytuje ubytovaným odbornou pomoc. Sociální pracovník jim například pomáhá při hledání práce, pomáhá s vyřizováním různých záležitostí na úřadech a další. Do zařízení dochází také pravidelně pro potřeby klientů psycholog a farář.
Dům pro osoby bez přístřeší funguje v Klášterci nad Ohří od 1. července 2009.


Ve dne 8. října 2009 tady chystají od 9 do 16 hodin Den otevřených dveří, při kterém si budou moci lidé zařízení přímo prohlédnout.
Azylový dům se nachází v ulici Osvobozenecká. Lidé ho najdou u silnice směrem na Chomutov. Je to nízký dlouhý dům na pravé straně silnice před zatáčkou po výjezdu z Klášterce.